EHF Cup: Rukometaši Slobode poraženi i u uzvratnom susretu protiv Olympiacosa (Foto/Video)

Rukometaši Olympiacosa iz Pireja plasirali su se u narednu rundu EHF European Cupa, nakon što su večeras u uzvratnom susretu 2. pretkola, u Mejdanu pobijedili domaću Slobodu rezultatom 27:19 (12:11) ili ukupno iz dva susreta 61:43!

Domaći rukometaši, bodreni velikim brojem navijača, odigrali su solidno prvo poluvrijeme. Vodili su u nekoliko navrata (10:8 u 23.), ali se na odmor otišlo s vodstvom gostiju od 11:12.

Prednost od jednog do dva gola grčki rukometaši održavali su u prvih desetak minuta. No, u 46. minuti otišli su na 15:19 i nazirao se novi poraz “solara”.

Kod rezultata 16:19 Grci su “zapucali” dva “sedmerca”, omogućivši domaćim igračima da dođu na samo jedan gol zaostatka (18:19 u 52.).

No, da nisu slučajno  pobijedili u prvom susretu s velikom razlikom, igrači Olympiacosa pokazali su i u Mejdanu, gdje su u zadnjih osam minuta zabili osam golova, a Sloboda samo jedan.

I to je to. Treba reći da u ekipi nije bilo Alena Ovčine, koji, prema nekim informacijama, nije bio na zadnjem treningu pred utakmicu s Grcima. Nije bilo ni Ede Mehinagića i Ermina Jusića zbog povrede.

Ali bez obzira na to, Grci su u ovom trenutku prejaki za Tuzlake.

Novi trener Pero Milošević debitovao je porazom i predstoji mu dosta posla da pomalo “umornu” Slobodu vrati na pobjednički kolosijek.

Strijelci za Slobodu: Buljina 7, Bečić 5, Čičkušić 4, Suhonjić 2, Barjaktarović 1 gol.

Za Olympiacos su najčešće pogađali Weber 10, papavasilis 4, Građan 3 gola itd. (tl)