Edin Džeko postigao 100. jubilarni gol, a zatim još jedan (Video)

Bosanskohercegovački fudbaler Edin Džeko (36) danas je stigao do velikog jubileja koji je još jedan dokaz briljantne karijere kapitena reprezentacije BiH.

Naime, Džeko je bio strijelac na utakmici devetog kola Serije A između Sasuola i Intera, a njegov današnji pogodak bio je jubilarni 100. u italijanskom prvenstvu.

Do ovog uspjeha Edin je stigao odigravši ukupno 243 utakmice, a osim 100 pogodaka zabilježio je i 48 asistencija.

Do pogotka je Džeko došao u 45. minuti susreta protiv Sasola za vođstvo Intera na teškom gostovanju. Bila je to uigrana akcija nakon kornera, a reprezentativac BiH je dočekao loptu u petercu i rutinski je poslao u mrežu.

U 75. minuti Džeko je postigao i drugi gol za pobjedu Intera od 2:1, a taj pogodak možete pogledati OVDJE