Džumhur sezonu otvorio senzacionalnom pobjedom u Canberri!

U dinamičnom susretu, Džumhur je briljirao, osiguravajući svoj ulazak u osminu finala. U prvom setu, bh. teniser je demonstrirao svoje vještine osvajanjem breaka u trećem gemu
Tenis, Dzumhur, Canberra
Džumhur je sezonu počeo pobjedom na turniru u Canberri koji prethodi Australian Openu (Foto: Arhiva)

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur je započeo 2024. godinu spektakularnom pobjedom nad favorizovanim Francuzom Arthurom Rinderknechom na Challenger turniru u Canberri.

U dinamičnom susretu, Džumhur je briljirao, osiguravajući svoj ulazak u osminu finala. U prvom setu, bh. teniser je demonstrirao svoje vještine osvajanjem breaka u trećem gemu. Iako se Rinderknech pokušao vratiti, Džumhur je zadržao svoj nivo igre i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set donio je izjednačenu borbu, ali je Rinderknech bio uspješniji u šestom gemu, osvajajući ga sa 6:3. No, odlučujući trenutak dogodio se u trećem setu, gdje je Damir Džumhur blistao, pobjeđujući sa 6:3 i potvrdivši svoj plasman u narednu rundu.

U osmini finala, Džumhur će se suočiti sa Švicarcem Alexanderom Ritschardom.

Džumhur – Rinderknech 2:1 (6:4, 3:6, 6:3)