Džumhur protiv Fatića u finalu ATP Challengera u Rumuniji!

nermin fatic izbacio prvog nositelja i plasirao se u finale Challenger turnira u Sibiuu rumunija
Nermin Fatić priredio iznenađenje u Rumuniji (Foto: Arhiva)

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur se plasirao u finale ATP Challangera koji se igra u rumunskom Sibiu.

Damir Džumhur je drugi finalista ATP Challenger turnira koji se igra u rumunskom gradu Sibiu.

On je u polufinalnom meču savladao italijanskog tenisera Flavija Cobollija sa 2:0 u setovima i nakon jednog sata i 53 minute igre.

Prvi set nije tako lahko išao za Džumhura. Nakon što je odbranio servis u prvom gemu i osvojio ga, igralo se gem za gem. Ni jedan od tenisera nisu gubili svoj servis. Tek u 12 gemu Cobolli gubi servis i Džumhur stiže do osvojenog seta sa 7:5 u gemovima.

Drugi set nije bio ništa lakši. Oba tenisera su dala svoj maksimum, ali su i pravili dosta grešaka. Ipak, Džumhur je i drugi set osvojio sa 6:4 u gemovima.

Pobjedom se Damir Džumhur plasirao u finale u kojem će, kao i prošle godine na ovome turniru, igrati protiv drugog bosanskohercegovačkog tenisera Nermana Fatića. U prošlogodišnjem finalu Fatić je bio bolji sa 2:0 u setovima.

Podsjetimo, Fatić se ranije danas plasirao u finale nakon pobjede nad mađarom Zsomborom Pirosom sa 2:1 u setovima, prenosi SCsport.

Finale ATP Challangera u rumunskom Sibiu je na programu sutra.