Džumhur očekivano poražen od Đokovića, prokockao šansu u drugom setu

Damir Džumhur nije uspio preskočiti najtežu moguću prepreku u prvom kolu US Opena.

Naš najbolji teniser poražen je od Novaka Đokovića, nakon dva sata igre prvi reket svijeta je slavio trijumf u tri seta (6:1, 6:4, 6:1).

Srbijanac je tako i treći put nadigrao Džumhura u međusobnim duelima, bez izgubljenog seta.

Đoković je krenuo silovito na terenu Arthura Asha, nakon što je spasio break loptu u prvom servis-gemu odmah je oduzeo servis bh. teniseru, a potom još jednom napravio break te je poslije samo 17 minuta vodio 4:0.

Nakon toga je rutinski priveo set kraju sa laganih 6:1.

Krenuo je loše Džumhur i u drugom setu, izgubio servis u trećem gemu, ali zatim je ipak pokazao zube apsolutnom favoritu.

Đoković gubi koncentraciju nakon rasprave sa sudijom oko peškira, što Džumhur koristi i vraća servis.

Uslijedila je žestoka borba, ali Džumhur ne koristi tri break lopte i propušta priliku da potpuno preokrene meč.

Međutim, s druge strane ni Đoković nije imao dovoljno mira da “slomi” otpor Sarajlije te ne uspijeva poentirati na čak šest break lopti u sedmom gemu seta.

Ipak, čim je obuzdao svoje emocija, Đoković pravi break kojim prelama set za 6:4, a ispostavilo se i cijeli meč.

U trećem setu najbolji teniser svijeta znatno podiže nivo svoje igre, dok Džumhur gubi dah, pa Đoković sa tri breaka stiže do konačne pobjede.

“Mislio sam da sam krenuo dobro, osvojio set i break, ali onda su se stvari zakomplikovale. Izgubio sam fokus, Damir je manje griješio i odigrao nekoliko dobrih poteza… Imao je odličnih udaraca i drugi set je zbog toga bio neizvjestan”, pohvalio je Đoković našeg tenisera nakon meča.

Đoković će u drugoj rundi US Opena igrati protiv Britanca Kylea Edmunda koji je savladao Kazahstanca Aleksandra Bublika u četiri seta 2:6, 7:5, 7:5, 6:0. (SCsport)