Džeko strijelac u pobjedi Rome, trijumf Dinama u Rusiji, Zvezda remizirala s Milanom

Odigrano je osam utakmica šesnaestine finala Evropske lige u terminu od 18:55, a sjajni Edin Džeko pogodio je pobjedi Romi na gostovanju kod Brage (0:2).

Roma je na gostovanju kod Brage slavila sa 0:2, a u trijumfu Vučice pogodio je Edin Džeko. Dijamant je pogodio već u petoj minuti na asistenciju Spinazzole. Romi su u nastavku poništena dva pogotka zbog ofsajda, a bh. napadač je imao još nekoliko šansi. Džeko je igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Mayoral, koji je u 87. minuti postavio konačan rezultat.

Dinamo Zagreb je na gostovanju kod Krasnodara slavio sa 2:3. Petković je pogodio dva puta, a Atiemwen jednom, dok su za domaće pogađali Berg i Claesson. Ovo je sjajan rezultat Modrih pred revanš šesnaestine finala Evropske lige.

Milan je u Beogradu remizirao sa Crvenom zvezdom (2:2), a ovaj meč od prve minute počeo je naš Rade Krunić i igrao do kraja. U prvom poluvremenu poništena su dva gola Rossonerima, jedan zbog ofsajda, a drugi zbog igranja rukom. U 42. minuti Pankov je pogodio svoju mrežu za vodstvo italijanskog kluba.

Beogradskom klubu dosuđen je penal u 52. minuti, a za 1:1 realizovao ga je Kanga. Desetak minuta poslije ponovo je pokazano na bijelu tačku, ali ovaj put na drugoj strani. Hernandez je uzeo loptu i pogodio za 1:2. Domaći su ostali sa igračem manje u 77. minuti kada je isključen Rodić. Činilo se da će Rossoneri doći do pobjede, ali ih je šokirao u nadoknadi Pavkov.

Manchester United je gostovao Real Sociedadu u Torinu i ostvario trijumf (0:4). Fernandes je ponovo bio sjajan i postigao dva gola, dok su po jedan dodali Rashford i James. Ubjedljiv je bio i Tottenham protiv Wolfsbergera u Budimpešti (1:4). Son, Bale, Lucas i Carlos Vinicius pogađali su za engleski tim, a počasni pogodak za Austrijance postigao je Liendl.

Young Boys je savladao Leverkusen sa 4:3. Pogocima Fassnachta, Siebatcheua i Meschacka domaći su poveli sa 3:0, ali Apotekari su se uspjeli vratiti sa dva gola Shicka i jednim Diabyja. Ipak, nisu uspjeli iskoristiti taj momenat za potpuni preokret, već je Siebatcheu donio trijumf švicarskoj ekipi.

Golijada je viđena i na meču Olympiakosa i PSV-a (4:2). Zahavi je postigao dva gola za goste, kojima to nije bilo dovoljno, jer su njihovu mrežu tresli Bouchalakis, M’Villa, El Arabi i Masouras.

Slavia Prag i Leicester odigrali su meč bez pogodaka.