Džeko s dva fantastična pogotka donio pobjedu Romi

Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpicu u okviru 27. kola Serije A ekipu Sampdorije rezultatom 2:1, a najviše zasluga za nova tri boda pripadaju kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine Edinu Džeki koji je postigao oba gola za Vučicu.Gosti su u vodstvo stigli u 11. minuti preko Gabbiadinija, a Vučici je preokret po ko zna koji put donio Džeko.

Naš napadač je prvo u 64. minuti iz izuzetno teške pozicije zakucao loptu u mrežu za 1:1, a onda u samoj završnici i donio pobjedu Romi novim sjajnim golom.

Inače, ovo je Džeki bio 104. pogodak u dresu Vučice te se nalazi na petom mjestu liste najboljih strijelaca kluba svih vremena. Legendarni Rodolfo Volk sa 106 pogodaka je na dostižnom četvrtom mjestu.