Džeko pogotkom protiv Napolija ostavio Inter na prvom mjestu Serije A (Video)

Nogometaši Napolija i Intera podijelili su bodove na stadionu “Diego Armando Maradona” u 25. kola Serije A odigravši neriješeno 1:1, a jedan od strijelaca na utakmici bio je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko.

Domaći su krenuli žestoko i već u četvrtoj minuti opasno je zaprijetio Di Lorenzo. Samo minut kasnije Osimhen je pao nakon duela u šesnaestercu, a sudija je prvobitno odmahnuo na prigovore igrača. Ipak, sudije Doveri je gledao VAR i na kraju dodijelio penal Napoliju kojeg je u gol pretvorio Insigne.

Pet minuta kasnije mogao je Napoli odmah udvostručiti prednost, ali je Zielinski pogodio stativu.

Nastavljeni su napadi Napolija, a najbolju šansu do odlaska na odmor propustio je u 28. minuti kada je Osimhen bio za malo neprecizan. S druge strane, Inter je bio potpuno bezopasan pa je poluvrijeme okončano rezultatom 1:0.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku meča Džeko je donio izjednačenje Interu. Edin je prvo loše zahvatio loptu nakon centaršuta. Međutim, nakon loše reakcije u odbrani Napolija, lopta je ponovo došla do našeg napadača koji je zakucava od prečku u gol za 1:1. Našem napadaču je to bio 10. pogodak ove sezone u Seriji A.

Do kraja utakmice oba tima su igrala dosta opreznije sa ciljem da ne dožive poraz, a najbliže golu bio je Elmas u 69. minuti kada je Handanović senzacionalno odbranio. Ostalo je konačnih 1:1.

Džeko je na terenu proveo svih 90 minuta.

Inter je ostao na prvom mjestu Serije A s jednim bodom više od večerašnjeg rivala Napolija, s tim da Neroazzurri imaju i utakmica manje. U narednom kolu Inter dočekuje Sassuolo, dok će Napoli gostovati Cagliariju. (K)