Džeko osvojio prvi trofej u dresu Intera

Kapiten nogometne reprezentacije BiH i napadač Intera Edin Džeko sinoć je osvojio prvi trofej u Italiji i to nakon što su Neroazzurri pobijedili Juventus u Superkupu rezultatom 2:1.

Za Džeku je ovo bio prvi trofej koji je osvojio u Italiji, samim tim i prvi u dresu Intera, a nakon utakmice oglasio se na svojim službenim stranicama i poručio da je jako sretan zbog pobjede.

Veoma sam sretan što sam osvojio prvi trofej s Interom i što sam osvojio prvi Superkup Italije. Idemo momci, samo jako – poručio je Džeko uz prigodnu fotografiju.

Inter je bio daleko bolji od Stare dame u prvom poluvremenu, redale su se prilike pred golom Juventusa, ali su gosti prvi došli u vodstvo. Morata je uputio loptu koja je došla do McKennieja na kojeg je odbrana Intera potpuno zaboravila pa mu nije bilo teško dovesti Juve u vodstvo.

Ipak, slavlje im je trajalo svega deset minuta budući da je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko inteligentno uspio izboriti penal za Inter. Siguran realizator s bijele tačke bio je Martinez za zasluženo izjednačenje Intera. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena, a Interu je pobjedu donio Alexis Sanchez u 121. minuti.

Džeko je igrao do 76. minute kada je umjesto njega ušao Correa, a pola sata prije kraja meča je dobio i žuti karton.