Dva puta vodili, a izgubili: Vukovi s Otoke bolji od Tuzla Cityja

Fudbaleri Tuzla Cityja su danas na Otoci u meču 16. kola Premijer lige BiH dva puta imali vodstvo protiv Olimpika, ali Vukovi su se dva puta vraćali, a u samom finišu stigli i do potpunog preokreta i pobjede od 3:2.

Ovo je, ujedno, prvi poraz Nermina Bašića u prvenstvenim susretima otkako je došao na klupu Tuzla Cityja.

Ovaj meč je otvoren na nevjerovatan način i već u prvih pet minuta viđena su dva pogotka, po jedan na obje strane. Prvo je već u 3. minuti goste u vodstvo doveo Džafić fantastičnim pogotkom udarcem s distance, da bi potom bio dosuđen penal za Olimpik.

Odgovornost je preuzeo kapiten Osmanović i pogodio za 1:1. Potom je prvo sljedeće uzbuđenje viđeno u 21. minuti nakon blagog zatišja, a ovaj put je pokušao Karjašević, ali je Hadžić bio dobro postavljen.

Uslijedio je ponovo jako miran period igre koji je trajao sve do samog finiša prvog dijela, kada u 42. minuti golu Hadžića prijeti Badji, no golman Olimpika je ponovo bio uspješniji.

Tuzla City fantastično otvara drugo poluvrijeme i odmah pravi veliki pritisak na odbranu Vukova i igra potpuno ofanzivno. To se ekipi Nermina Bašića isplatilo u 59. minuti kada je Badara Badji pogodio uz dosta sreće za 1:2.

Mogao je Olimpik opet brzo da se vrati u igru pošto je nakon slobodnjaka Osmanovića u prilici bio Dujmović, ali je glavom šutirao pravo u Fejzića.

Kada se činilo da Olimpik pada i da uopšte neće uspjeti napraviti probleme Tuzla Cityju do kraja utakmice, u 76. minuti dolaze do novog poravnanja.

Tada je pogodio rezervista Aladin Šišić, da bi u 86. minuti potpuni preokret Vukovima drugim golom s “bijele tačke” donio Osmanović, koji pogađa za konačnih 3:2.

Oba tima su meč završila s desetoricom na terenu pošto su crvene kartone u finišu zaradili Badji i Cruz.

Tuzla City sada ima 24 boda i šestoplasirani je na tabeli, dok je Olimpik s ova tri boda uspio pobjeći sa samog dna tabele i sada je pretposljednji s 10 bodova.

Premijer liga BiH, 16. kolo:

Olimpik – Tuzla City 3:2 (Osmanović 5'p, 86'p, Šišić 76’ / Džafić 3’, Badji 59’)

Olimpik: Hadžić, Dujmović, Ojdanić, Lekanić, Hadžanović, Perišić, K. Handžić, Karić, Milanović, Cruz, Osmanović.

Tuzla City: Fejzić, Kostić, Morris, Barišić, Rugašević, Karjašević, Nikolić, Doffo, Ramić, Džafić, Badji. (Scsport, tl)