Dva gola neumoljivog Schicka presudila Škotima (Video)

U Glazgovu je danas odigran sjajan meč 1. kola grupne faze Evropskog prvenstva, a duel iz grupe D između Škotske i Češke pripao je gostima koji su slavili sa 0:2.

Nije Češka došla tako lako do ove pobjede kako možda govori rezultat, a čak je više dobrih prilika i situacija pred golom protivnika imala Škotska. Ipak, izostala je završnica kod domaćina, a izvrstan dan imao je i golman Češke Vaclik.

Na drugoj strani je neumoljiv bio sjajni napadač Patrick Schick, koji je s dva gola i odlučio ovaj meč. Posebno je impresivan bio njegov drugi pogodak, koji je došao nakon što je lobovao Davida Marshalla sa centra igrališta…

Tri minute prije odlaska na odmor Češka stiže do vodstva, a tada je nakon lijepe akcije po desnoj strani icentaršuta Coufala, preciznim udarcem glavom mrežu Škotske zatresao Schick i ohradovao gostujuće navijače u Glazgovu.

Škotska bolje otvara i drugo poluvrijeme i prijeti u nekoliko navrata, ali istakao se opet golman gostiju Vaclik.

U 52. minuti Schick postiže novi gol i to na nestvaran način. Iskoristio je to što je golman Škota Marshall istrčao sa svog gola, uputio udarac gotovo sa centra igrališta i lobovao ga za 0:2.

Schick je mogao do hat-tricka u 81. minuti kada je neometan šutirao sa 12 metara, ali lopta je otišla pravo u Marshalla.

Do kraja je ostalo 0:2, pa je Češka upisala važna tri boda pred nastavak takmičenja u grupi D, u kojoj su još i Engleska i Hrvatska. (sc, tl)