Drugo srebro Lane Pudar na Evropskom prvenstvu u Rimu (Video)

Nakon što je osvojila srebro u disciplini 200 metara delfin, sjajna Lana Pudar osvojila je titulu viceprvakinje Evrope i u disciplini 50 metara delfin!

U finalu Evropskog prvenstva za juniore u Rimu pobjedu je danas ostvarila Ruskinja Daria Klepikova (vrijeme 26,16), a bh. plivačica je završila na drugom mjestu i još oborila državni rekord s vremenom od 26,29.

Bronza u disciplini 50 metara delfin je pripala Belgijanki Roos Vanotterdijk.

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se i u finalnu utrku na 100 metara delfin na Evropskom prvenstvu za juniore u Rimu.

Pudar je u današnjem drugom polufinalu dionicu od 100 metara isplivala u vremenu 59.17, što je drugo najbolje polufinalno vrijeme, odmah iza Ruskinje Anastasije Markove koja je isplivala u vremenu 58.97.

Bh. plivačica ranije je za BiH osvojila dvije srebrene medalje, u disciplinama 50 i 200 metara delfin.

Finale u disciplini 100 metara delfin na rasporedu je sutra od 18 sati.

Novi podvig naše Lane Pudar svakako će predstavljati dodatni vjetar u leđa pred njen nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju. (tl)