Drugi vezani trijumf u Prvenstvu BiH: OKK Sloboda savladala Orlovik u Žepču

Gosti su bili bolji od samog starta, čvršće su ušli u meč i odlučniji su bili u namjeri da što prije nametnu svoj ritam igre
Kosarka_Orlopvik_Okk Sloboda
(Košarkaši OKK Slobode upisali su drugu pobjedu protiv Orlovika u ovom prvenstvu – Foto: OKK Sloboda)

Košarkaši OKK Slobode u okviru 15. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine gostovali su u Žepču gdje su slavili rezultatom 71:84. Ispunjena dvorana i navijanje domaćih navijača ipak nije pomoglo igračima Orlovika da se izjednače sa crveno-crnima kada je u pitanju broj pobjeda, budući da je tuzlanski tim rutinski odradio gostovanje i na kraju slavio sigurnom pobjedom od 13 poena razlike.

Gosti su bili bolji od samog starta, čvršće su ušli u meč i odlučniji su bili u namjeri da što prije nametnu svoj ritam igre. To se desilo već u prvoj dionici, u kojoj su ujedno bili i najubjedljiviji, pa su nakon prvih 10 minuta igre imali prednost od sedam poena razlike.

U drugoj četvrtini nastavlja se kontrola igre na parketu od strane gostiju, ali uz nešto efikasniju napadačku igru domaćih. Ipak, Sloboda i u ovoj četvrtini blago povećava svoju prednost i Tuzlaci na poluvrijeme odlaze sa dvocifrenom razlikom pri rezultatu 33:43.

Treća dionica igre bila je najneizvjesnija, a domaći su u više navrata pokušavali napraviti pritisak kako bi spustili svoj rezultatski zaostatak. Gosti su uspješno odbijali napade gostiju tako da su u posljednji period igre ušli sa dvocifrenom prednošću koju su uspjeli sačuvati.

Četvrta četvrtina nije ponudila ništa drugačiju sliku na parketu u odnosu na prethodne tri dionice igre. Gosti su u posljednjih 10 minuta uspješno zadržali, a zatim i povećali, svoju prednost za konačan rezultat 71:84 (13:20, 20:23, 20:21, 18:20).

Fantastičnu utakmicu u redovima Slobode odigrao je Ismet Sejfić sa novim double-double učinkom od 28 postignutih poena i 11 uhvaćenih skokova. Devine Eke pratio ga je sa 20 ubačenih poena uz koje je dodao i devet skokova, dok je double-double učinak na ovom susretu imao Jordan Peltier sa 11 poena i isto toliko skokova.

Kada je riječ o timu domaćina, prvo ime u ekipi Orlovika bio je Emir Preldžić sa 26 ubilježenih poena u porazu svoje ekipe.

Sloboda je pobjedom u Žepču ostvarila svoju četvrtu gostujuću i ukupno devetu pobjedu u ovoj sezoni, te su crveno-crni sada na omjeru od devet pobjeda i šest poraza na trećem mjestu ligaške tablice.

Košarkaše Slobode idućeg vikenda očekuje meč 16. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine kada na parket Mejdana stiže ekipa sarajevske Bosne Meridianbet. (OKK Sloboda)