Drama u Trebinju: Leotar – Sloboda 28:28, oba tima imala priliku za pobjedu!

(Vrlo borbena i rezultatski neizvjesna utakmica između Leotara i Slobode – Screenshot)
Rukomet_Leotar_Sloboda_ozljeda Dragicevica
(Ante Dragičević, Sloboda, povrijedio se kod rezultata 6:5 i više nije ulazio u igru – Screenshot)

Izvanrednu utakmicu gledali smo večeras u Trebinju, gdje su se u četvrtom ovosezonskom međusobnom okršaju, a drugom ligaškom, sastali Leotar i tuzlanska Sloboda.

Susret je poslije prave drame završen bez pobjednika – 28:28 (15:14), a susret će se dugo pamtiti, jer je pružio sve ono što rukomet čini žestokim, ali lijepim sportom.

Najprije da kažemo da je kod rezultata 6:5 teže povrijeđen igrač Slobode, Ante Dragičević, koji je iznesen s terena i poslije nije ulazio u igru.

U prvom poluvremenu dva – tri puta je domaći tim imao prednost od dva gola, ali su Tuzlaci uporno stizali i pretkraj golom Buljine poveli 12:13. Domaćini su iskoristili dva loša napada gostiju, preokrenuli su rezultat i čak poveli 15:13, da bi Milkunić sa 7 metara smanjio na 15:14, što je bio rezultat poluvremena.

Nastavak je donio čvršću igru u odbrani crveno-crnih, koji su pogocima Kurteša, Suhonjića i Lukića, te novim golom s “penala” Milkunića poveli 16:19 u 34. minuti. Bilo je to ekspresna serija od 1-5 igrača Mirka Mikića, a Lukić je potom promašio gol u situaciji kada je “laka konjica” mogla otići na + 4. Potom Pavlak promašuje prazan gol, a onda su domaći igrači uspjeli smanjiti na dva gola zaostatka.

Ipak, u periodu najbolje igre gostiju, Kurteš i Knežević pogađaju za velikih 18:22 u 46. minuti. A onda ono u ovom prvenstvu već viđeno prokletstvo kada imaš dobru prednost, pa je brzopleto prokockaš. Par izgubljenih lopti ili šuteva preko gola daje priliku Leotaru da se vrati u igru.

I dolazi do potpunog preokreta. Najporije Stanković pogađa za 23:23 u 50. minuti, da bi minutu i po kasnije Trebinjci otišli na +2 (25:23), načinivši za manje od pet minuta seriju od 7-1! Tri napada nisu iskoristili gosti i kao da su izgubili konce igre. No, na kraju nisu kažnjeni!

Milkunić s “penala” i Suhonjić ne dopuštaju da se domaći tim odlijepi, mada su “plavi” s dva gola sa 7 metara održavali razliku za željenu pobjedu – 28:26 u 58. minuti.

Tada Zdravko Čajić, a i ne samo tada, pokazuje da je igrač za velike utakmice. Ne dopušta domaćim igračima da postignu pogodak, a Knežević s dva gola mijenja cifre na semaforu na 28:28, nešto više od pola minute prije kraja.

Stanković, najbolji igrač Leotara, naišao je na dobar blok i ne postiže gol za pobjedu u posljednjem napadu, ali ni Tuzlaci u preostalih desetak sekundi ne nalaze put do mreže. Remi koji će se pamtiti!

Strijelci za Leotar: Stanković 11, Tepić 6, Šukić i Parežanin po 3 itd.

Za Slobodu su pogađali: Knežević 10, Milkunić 7 (7), Kurteš 3, Suhonjić 2, te po jedan gol Dragičević, Mišetić, Lukić, R. Čajić, Buljina i Janković.

Leotar i Sloboda, koji su konkurenti u borbi za mjesto koje vodi u Evropu, nastavit će trku u narednim kolima. No, večeras su priuštili gledateljima pravu rukometnu poslasticu. (mp)