Drama u pet setova: Kula Gradačac u Mejdanu bolja od Slobode (Foto)

Prava drama odvijala se večeras u tuzlanskom Mejdanu, u susretu 5. kola Premijer lige BiH, između odbojkašica domaće Slobode i Kule iz Gradačca.

Kantonalni dserbi okončan je pobjedom gošći rezultatom 2:3, nakon 124 minute igre, u meču u kojem su djevojke iz Gradačca vodile 0:2, Tuzlanke su se vratile iz “ponora” i izjednačile na 2:2, da bi u petom setu igračice trenera Taletovića ispoljile više koncentracije i sigurnosti, i osvojile dva boda dok je Slobodi pripao jedan.

Prvi set su gošće dobile 20:25 nakon pola sata borbene igre. Kod 6:5 napravile su seriju 0-4, vodile su do kraja i povele 0:1 (20:25).

Pet minuta kraće trajao je drugi set, u kojem su gošće stalno vodile. Igračice trenera Armina Derviševića izjednačile su na 15:15, ali to je bilo sve – 0:2 (19:25).

Ekipa Slobode zaigrala je kao preporođena u trećem setu, u kojem su vodile skoro od početka, najviše 20:12. Ekipa iz Gradačca uspjela je osvojiti još osam poena, ali je Tuzlankama bilo dovoljno i 5 da bi dobile set (25:20) i smanjile na 2:1.

Četvrti je takodjer bio pun “vatre i dima”. Dženita Džodžaljević i društvo vodile su posljednji put 10:12, da bi domaće preokrenule na 16:13. Povele su 24:20, Kula je uspjela dobiti tri poena (24:23), ali nedovoljno za potpuni preokret – 2:2 (25:23).

U posljednjem, nakon 4:5 gošće su povele 6:9, “tijesno” je bilo još kod 10:11 (Mulahalilović), ali su večeras najbolje u gostujućem timu, Nikol Mchedlishvili i Jovana Kovačević osvojile po dva poena, a domaće samo jedan i pobjeda je pripala Kuli Gradačac – 2:3.

Najviše set poena ostvarile su Nastja Ilić (29) i Selma Mulahalilović (12) u ekipi Slobode, dok su u ekipi Kule Gradačac najučinkovitije bile Mchedlishvili (21) i Kovačević (14).

Poslije ovog kola Kula Gradačac se nalazi na 3. mjestu sa 11 bodova, dok je Sloboda na 8. sa 5 bodova. (mp – Foto: Darko Zabuš)