Drama u Mejdanu: BiH preokretom do pobjede protiv Albanije u Srebrenoj ligi (Foto)

U okviru 2. kola Srebrene lige za odbojkaše Bosna i Hercegovina je u Mejdanu pobijedila selekciju Albanije nakon drame u pet setova.

Meč je završen pobjedom “zmajeva” rezultatom 3:2 (31:29, 20:25, 24:26, 25:18 – 15:8).

Prvi set bio je prava rovovska borba u kojoj je na kraju moralo igrati na razliku. U takvom omjeru snaga bolje se snalaze naši odbojkaši i ovaj set slave sa 31:29.

U drugom setu budi se reprezentacija Albanije i prikazuje bolju igru te ovaj set rješava u svoju korist rezultatom 25:20, a zatim poslije velike borbe i treći na razliku – 24:26.

No, tada su se probudili i naše reprezentativci koji četvrti set dobijaju sa sigurnih 25:18 i time meč dovode u egal – 2:2.

U odlučujućem više volje i želje imali su naši odbojkaši koji sa 15:8 rješavaju peti set te na kraju slave veliku, prvu pobjedu u Srebrenoj ligi sa 3:2.

Naredni meč (3. kolo) naša selekcija igra protiv Rumunije (1.juna), dok je revanš tri dana poslije u dvorani Mejdan u Tuzli.

U prvoj utakmici 2. kola B grupe Sebrne lige Rumunija je savladala Sjevernu Makedoniju rezultatom 3:2. Na tabeli vodi Rumunija (2-0), ispred S. Makedonije i BiH (1-1), dok je Albanija bez bodova (0-2).

Pobjeda “zmajeva2 protiv Albanije bio je lijep uvod u glavni meč večeri, susret u okviru Zlatne lige CEV-a, između ženskih reprezentacije BiH i Španije, koji se igra od 20 sati uz direktan TV prenos na BHT1. (tl – Foto. Darko Zabuš)