Drama na Tušnju: Ramić golom u 90. minuti donio pobjedu Tuzla Cityju (Foto/Video)

U susretu 2. kola Premijer lige BiH, večeras je na stadionu Tušanj u Tuzli ekipa Tuzla Cityja pobijedila Krupu rezultatom 1:0 (0:0)

Puleni Zlatana Nalića u posljednjim trenucima ostvarili su trijumf nad povratnikom u elitu, golom koji je postigao Ramić u 90. minuti susreta.

Ne može se reći da susret nije bio zanimljiv, obje ekipe su imale svoje šanse, ali jednostavno su se propisno ispromašivali i jedni i drugi, dok su golmani također bili na zavidnom nivou.

Igra se potpuno otvorila nakon odmora. Krupa je najbolju šansu imala preko Lazara Nikolića, koji je sam istrčao pred Fejzića u 63. minuti, ali nije se najbolje snašao.

Šest minuta kasnije tim Tuzla Cityja je bio milimetrima od vodstva, lopta se nakon šuta Ubiparipa odbila na gol-liniju, ali arbitar je procijenio da to nije bio pogodak.

Domaćin je 15 minuta prije kraja ostao s igračem više na terenu, s obzirom da je Kerim Palić dobio drugi žuti karton, što je bio signal da ekipa iz Simin Hana još agresivnije krene po gol.

To se desilo u 90. minuti, veliku radost Tuzla Cityju donio je Ramić nakon centaršuta Nukića. Prvi bodovi u novoj sezoni za Nalićeve izabranike, Krupa će morati šansu za to tražiti u narednim mečevima.

Tuzla City – Krupa 1:0 (Ramić 90’)

TUZLA CITY: Fejzić, Barišić, Karjašević, Kojić, Rugašević, Džafić, Nukić, Rustemović, Đerić, Maksimović, Ubiparip.

KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Modić, Nikolić, Dujaković, Palić, Galić, Filipović, Maksimović, Nikolić. (sc, tl – Foto: Darko Zabuš)

Rezultati 2. kola nogometne m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Mladost – Sarajevo 2:2
Olimpik – Široki Brijeg 1:2
Velež – Zrinjski 2:0
Tuzla City – Krupa 1:0