Drama na Koševu: Argentinac doveo Velež u vodstvo, Olimpik izjednačio iz penala

Fudbaleri Olimpika i Veleža su remizirali na Koševu u posljednjem meču 24. kola Premijer lige BiH, a završilo je 1:1 (0:0).

Velež je golom Darija Ferreyre iz 47. minute vodio sve do samog kraja, ali duboko u nadoknadi do poravnanja iz penala Vukovi dolaze preko Adnana Osmanovića. Mujić je na kreč pokazao zbog igranja rukom jednog od defanzivaca Rođenih.

Tako je Olimpik u drami osvojio zlata vrijedan bod u borbi za opstanak, dok je Velež prosuo dva boda i otežao sebi posao u borbi za Evropu.

Drugi pišu
KO JE BACAO KOSKE MEĐU TRENERE SLOBODE?

Prvu prijetnju Olimpik je imao u 27. minuti, nakon što je Ivan Čurjurić izveo slobodan udarac, a Kenan Horić je iz peterca loše zahvatio loptu.

U 32. minuti vidjeli smo najbolju priliku u prvom dijelu. Nemanja Anđušić je izašao pred golmana domaćih i odlično ga lobovao, ali je sve ispratio Horić koji je gotovo sa gol linije izbacio loptu.

Fantastično je u drugo poluvrijeme ušao Velež, čiji su igrači pokazali mnogo više energije i već su u 47. minuti poveli. Tada je Samir Radovac šutirao sa ivice kaznenog prostora, Adnan Hadžić odbio loptu na stranu gdje ju je dočekao Dario Ferreyra i poslao u mrežu za 0:1.

Kada se činilo da će završiti 0:1 u nadoknadi s penala Osmanović donosi bod Oliimpiku i postavlja 1:1.