Dobar otpor Slobode, ali očekivana pobjeda odbojkašica Bimal Jedinstva (FOTO)

Sedamdesetak minuta trebalo je odbojkašicama Bimal Jedinstva iz Brčkog da u tuzlanskom Mejdanu, u okviru 7. kola Premijer lige BiH, pobijede domaću Slobodu i nastave prvenstvo sa maksimalnim učinkom.

Osjetno podmlađeni sastav Slobode poražen je u susretu s Brčankama rezultatom 0:3 (9:25, 22:25, 20:25).

Iako izgleda glatka pobjeda, nije bilo baš tako, osim u prvom setu u kojem su mlade Tuzlanke igrale s respektom prema jednom od lidera prvenstva, pa su im i ruke bile pomalo “olovne”. Set je trajao svega 19 minuta.

No, u drugom su zaigrale zaista dobro. Natjerale su Brčanke da se propisno namuče kako bi dobile set koji je trajao 27 minuta – 22:25.

I u trećem su djevojke trenera Armina Derviševića pokazale potencijal. U setu koji je trajao 24 minute nisu dopuštale iskusnim gošćama da se brzo “odlijepe” i ekspresno okončaju meč.

Nakon 1:4, uspjele su “lastavice” doći do 6:6, držale su na gasu i poslije (9:11), da bi sredinu seta učinile veoma zanimljivom. Došle su na samo poen zaostatka (15:16), ali je onda do izražaja došla kvaliteta višestrukih prvakinja BiH.

Predvođene 23-godipšnjom Brazilkom Ribeiro Martins Vitoriom (21 meč poena) i Sarom Glibić (14 poena), Brčanke su se rezultatski odmaknule, te set okončale tako što su domaćim igračicama prepustile 20 poena.

U domaćem sastavu Nastja Ilić ponovo je bila najučinkovitija igračica sa 13 poena, dok je Iseta Habibović upisala 7.

Poslije ovog kola, Bimal Jedinstvo je zadržalo lidersku poziciju, zajedno s ekipom Gacka, sa 21. bodom, dok je Sloboda pretposljednja sa 5 bodova. (mp – Foto: Darko Zabuš)