Deveta pobjeda u nizu: OKK Sloboda bez problema do bodova protiv Radnika

Košarkaši OKK Slobode opravdali su ulogu favorita u susretu 1. kola prvenstva BiH, protiv Radnika u Bijeljini.

Nakon što su na poluvremenu stekli prednost od 15 poena (31:46), Tuzlaci su u nastavku uspjeli povećati prednost, završisvši susret rezultatom 65:83 (16:18, 15:28, 17:20, 17:17).

U prvom poluvremenu gosti su imali vodstvo i od 22:44 (18.), da bi Radnik u drugom dijelu došao na svega 12 poena (59:71 u 33. minuti).

Ipak, kvalitetnija OKK Sloboda nije dopustila da se Bijeljinci previše približe, ubacili su u petu pbrzinu i susret okončali ubjedlivom pobjedom, devetom u nizu, za ostanak na liderskoj poziciji sa 29 bodova (omjer 13-3).

U domaćem sastavu Đorđe Micić je ubacio 15, a Nikola Micić 13 poena.

U redovima OKK Slobode Haris Delalić je postigao 15 poena, koliko i Ibrahim Durmo, Đorđe Lelić je postigao 14, a Adi Alikadić 10 poena. (tl)