Derbi rukometaša pripao Tuzlacima: Čičkušić i Đukić u finišu zabijali za pobjedu (Foto)

U odgođenoj, derbi utakmici 1. kola Premijer lige rukometaša, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa Slobode pobijedila Gračanicu rezultatom 32:31 (14:15).

Ovo je druga uzastopna pobjeda “solara”, a prvi poraz Gračanlija, dvije ekipe koje će sigurno tokom prvenstva voditi bitnu ulogu u rješavanju pitanja prvaka BiH.

Gračanica je u prvom poluvremenu imala prednost od 11:14 (28. minuta), a na odmor su otišli s golom prednosti (14:15).

Ekipa trenera Siniše Markote preokrenula je rezultat u 44. minuti (23:22), nakon serije odbrana Zdravka Čajića, a u 49. minuti Alen Ovčina (četiri gola u prvom, pet u drugom od kojih 7 iz “sedmeraca”) je pogodio za dva razlike domaćina – 25:23.

No, uzbuđenja su tek slijedila. Domaći su “prodali” nekoliko lopti u napadu, ali je Čajić ulovio još par lopti. Igralo se gol za gol, a najdramatičnije je bilo u zadnjim minutama susreta.

Dva od ukupno četiri gola postigao je Haris Buljina, ali su brzim kontrama gosti uspijevali održavati nadu u povoljan rezultat.

Čičkušić je pogodio za 30:28, gosti su s krila brzo pogodili, a zatim još jedna greška “solara” i Gračanica je u 59. minuti poravnala na 30:30 (Trkulja).

U posljednjoj minuti najprije Čičkušić pogađa za 31:30, Jeremiću sude “probijanje”, a Đukić postiže gol za pobjedu (32:30). Gosti uspijevaju jedino oblažiti poraz pogotkom Trkulje, najefikasnijeg igrača u gostujućem timu.

Strijelci za Slobodu: Ovčina 9 (7), Čičkušić 6, Mehinagić 5, Buljina 4, Vujović 3, Suhonjić i Đukić 2 i R. Čajić 1 gol.

U ekipi Gračanice Trkulja je postigao 7, a Tufekčić i Mehmedćehajić po 5 golova.

Sloboda nakon ove utakmice ima obje pobjede, a Gračanica je na omjeru 1-1. (TL – Foto: Darko Zabuš)