Derbi na papiru: Leotar u Trebinju deklasirao tuzlansku Slobodu (Foto)

Rukometaši tuzlanske Slobode doživjeli su prvi poraz u prvenstvu BiH i to koji će dugo pamtiti.

U derbiju 3. kola Premijer lige BiH, koji je to očito bio samo na papiru, Leotar je deklasirao izabranike Siniše Markote rezultatom 30:20 (16:8).

Osim što su golom Mehinagića poveli 0:1, gosti su rezultatski stalno bili u minusu. Djelovali su indisponirano i nakon 3:2 krenulo je nizbrdo. Kod rezultata 5:3 Trebinjci prave seriju 6-0, odlaze na 11:3 i najavljuju veliku pobjedu.

Nevjerovatno zvuči podatak da su “solari” za 25 minuta prvog poluvremena postigli samo 4 gola, a domaći su već tada  zabili 13!

Bečić je iz “sedmerca” zaključio poluvrijeme s 8 golova razlike (16:8), ali se vjerovalo da će, kao i na mnogim utakmicama, Tuzlaci “proraditi” u drugom dijelu, kao recimo protiv Gračanice.

No, ni blizu tom susretu u kojem su “ratovali” za pobjedu. Ovoga puta, davno su položili oružje i nisu bili ni nalik ekipi koja najavljuje pohod na titulu.

Domaći su rešetali mrežu gostiju, pa je u jednom trenutku prednost Leotara iznosila i 11 golova.

Euforični i komični reporter Herceg TV, koja je prenosila susret, sipao je epitete na račun domaćih igrača, s pravom, a u jednom trenutku je rekao: “Ovo je pravi potop tuzlanskoog rukometnog broda. Bit će ovo za njih dugo putovanje do Tuzle i imat će o čemu razmišljati…”

I zaista bio je ovo pravi potop Slobode, ali i poraz je lekcija ako se izvuku prave pouke. Siniša Markota će imati šta reći svojim pulenima. Ove večeri su podbacili u svim elementima igre. I zato je poraz visok. No, svakako na vrijeme da se u ekipi osvijeste i shvate da nema bodova unaprijed.

U domaćem timu Parežanin je postigao 7, Ratković 5 koliko i Smajilbegović (3 iz sedmeraca), te Dimitrijević 4 gola.

U ekipi Slobode pogađali su: Čičkušić 5, Bečić 5 (2), Mehinagić i Buljina po 3, Suhonjić 2, Ovčina i Jusić po 1 gol.

Ostali rezultati 3. kola:

Izviđač CO – Borac 36:29, Krivaja – Sloga 36:34, Vogošća – Maglaj 32:17, Iskra – Kakanj 35:27, Konjuh – Gradačac 32:30, Hercegovina – Goražde 31:30, Bosna Ekoenergija – Gračanica 30:31.

Poslije ovog kola vode Vogošća, Leotar i Konjuh sa po 6 bodova, po 4 imaju Gračanica, Sloboda, dok Gradačac ima 2 boda. (mp – Foto: Screenshot)