Delaney i Dolberg presudili Česima i odveli Dansku u polufinale

Sjajna reprezentacija Danske nastavila je pružati izvrsne partije na aktuelnom Evropskom prvenstvu, a bez svoje prve zvijezde Christiana Eriksena uspjela je stići do polufinala!

Danas su Danci u Bakuu u četvrtfinalu uspjeli nadigrati i Češku i savladati je sa 2:1, te tako izboriti učešće u polufinalu Eura.

Opet je Danska prepoznatljivo agresivno započela utakmicu i odmah na startu tražila pogodak, koji je brzo i došao.

U 5. minuti je Stryger Larsen centrirao iz kornera, Delaney je ostao sam na šest-sedam metara od gola i glavom je poslao loptu u desni ugao za 1:0.

Nastavila je Danska napadati i nakon toga, ali se Češka nekako uspjela odbraniti, a onda od 25. minute i preuzeti inicijativu na terenu.

Kada se činilo da je Češka blizu poravnanja, u finišu prvog dijela Danci dolaze do drugog gola. Fenomenalni Maehle je vanjskim dijelom kopačke sjajno centrirao s lijeve strane, na pet metara od gola loptu je dočekao Dolberg i zakucao je u mrežu Vaclikovog gola za 0:2. S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Česi su odlično ušli u drugo poluvrijeme i ekspresno se vratili u igru. Strijelac je opet bio Patrick Schick i to na asistenciju Coufala. Schick je tako stigao do 5. gola na Euru i na prvom mjestu liste strijelaca poravnao se s Cristianom Ronaldom.

Pokušavali su Česi do kraja meča stići i do poravnanja i izboriti produžetke, ali Danci su se sa sjajnim Schmeichelom na golu odbranili i sada slave plasman u polufinale!

Tamo će Danska igrati protiv boljeg iz večerašnjeg duela Engleska – Ukrajina.