Debakl na Tušnju: Sloga protiv Tuzla Cityja osvojila bodove spasa (Foto)

Sloga Meridian ostvarila je veliku pobjedu nad ekipom Tuzla CItyja u susretu 30. kola m:tel Premijer lige BiH, odigranom na Tušnju.

Domaćin je poveo u 12. minuti. Nakon centaršuta Mehidića sopstvenu mrežu zatresao je Milanović.

Sloga uspjeva izjednačiti deset minuta kasnije. Krstovski je prvu konkretniju priliku gostiju pretvorio u pogodak, iskoristvši lošu reakciju odbrane Tuzla Cityja.

Zatim je uslijedio period bolje igre Dobojlija, koje su propustile nekoliko šansi da naprave preokret.

U drugom poluvremenu igralo se čvršće i opreznije, s tim da su domaći nogometaši imali nešto više loptu u svom posjedu.

Sloga je čekala priliku iz kontranapada, ta taktika se isplatila u 85. minuti. Krstovski je uposlio rezervistu Kulenovića, koji pogađa za 1:2.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat utakmice. Sloga je sada ušla u mirnu luku i jako je blizu toga da osigura opstanak, dok se problemi Tuzla Cityja nastavljaju…

Tuzla City – Sloga Meridian 1:2 (Milanović 12’ autogol – Krstovski 22’)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

TUZLA CITY: Fejzić, Mehidić, Šukilović, Čeliković, Ćorić, Karjašević, Karić, Đ. Pantelić, Ivaniadze, Kuzmanović, Hadžić.

SLOGA MERIDIAN: Trako, Nikolić, Ristić, Starčević, Mihajlović, Lalić, Šaula, Popara, Milanović, Baštić, Krstovski.