Danska deklasirala Wales i prva izborila četvrtfinale Eura

Danska je pobijedila Vels rezultatom 4:0 i tako se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva, a prvo ime susreta bio je sjajni Kasper Dolberg i to na Johan Cruijff Areni u Amsterdamu, gdje je ostavio trag nastupajući za nizozemski Ajax.

Wales je prvi zaprijetio u desetoj minuti preko Garetha Balea, koji je poslao loptu malo pored lijeve stative. Danci su pokušavali doći do pogotka, a onda je u 27. minuti sjajnim golom Kasper Dolberg doveo svoj tim u prednost od 1:0.

Dolberg je bio u šansi i u 32. minuti, no zaustavio ga je Danny Ward. Danci su u finišu prvog dijela mogli udvostručiti prednost, ali je Joakim Maehle propustio iskoristiti stopostotnu šansu, tako da se rezultat do odmora nije mijenjao.

Poslije samo tri minute igre u drugom dijelu Dolberg je postigao svoj drugi pogodak na utakmici i udvostručio prednost Danaca, koji su i u nastavku bili opasniji. Mathias Jensen je u 66. minuti pogodio desnu stativu.

U finišu utakmice Danci su imali nekoliko dobrih šansi, da bi u 88. minuti povisili na 3:0 preko Joakima Maehlea. Wales je ostao sa igračem manje u 90. minuti kada je crveni karton dobbio Harry Wilson, a u šestoj minuti nadoknade Martin Braithwaite je postavio konačnih 4:0.

Nakon sjajne pobjede protiv Rusije (4:1), Danci su ponovo prikazali vrhunsku napadačku igru i to im je donijelo visoku pobjedu. (sc, tl)