Čudo nad čudima: Trećeligaš sa igračem manje izbacio Real Madrid iz Kupa kralja

Šok nad šokovima dolazi nam iz španskog Kupa kralja gdje je trećeligaš Alcoyano eliminisao Real Madrid.

Madriđani su kao veliki favoriti stigli u Alkoj kod člana Segunda B divizije, trećeg ranga španskog fudbala. Činilo se da će, uprkos brojnim rotacijama u timu, Real lako proći dalje.

Gosti su napadali tokom čitavog susreta, a u finišu prvog dijela Eder Militao je pogodio za vodstvo Kraljevskog kluba. Ipak, Madriđani nisu uspjeli riješiti sve brige oko prolaza dalje, pa je stigla kazna.

Deset minuta prije kraja Jose Solbes je glavom pogodio za 1:1 i tako je meč odveo u produžetak. Zinedine Zidane je tu već uveo nekoliko zvijezda tima.

Domaćin je ostao sa igračem manje u 110. minuti jer je isključen Ramon Lopez. Ipak, ni to nije spriječilo senzaciju dana, sedmice, ili možda i više od toga.

Pet minuta prije kraja produžetaka Juanan Casanova je pogodio za veliku senzaciju i tako šokirao apsolutnog favorita. Nakon ovakvog rezultata žestoke reakcije se očekuju iz tabora madridskog kluba.

U meču koji je završen nešto ranije ekipa Real Sociedada je na gostovanju Cordobi izborila prolazak dalje rezultatom 2:0. (Sc, tl)