Chelsea slavio protiv Borussije, Benfica ubjedljiva protiv Bruggea

Ljubitelji nogometa mogli su gledati na Stamford Bridgeu i pored TV ekrana pravu poslasticu u revanš susretu osmine finala Lige prvaka između Chelseaja i Borussije Dortmund.

Prvi meč dobio je njemački tim sa 1:0. Upravo je taj rezultat nagovijestio zanimljiv uzvrat.

Dugo je Chelsea pokušavao slomiti otpor gostiju, Kai Havertz je pogodio stativu, gol je visio u zraku.

Mrežu Nijemaca načeo je Raheem Sterling pred sami kraj poluvremena. Prethodno je traljavo reagovao i promašio loptu, ali iz drugog pokušaja je bio neumoljiv – 1:0.

Početkom drugog dijela dosuđen je jedanaesterac za Chelsea, Wolfa je pogodila lopta u ruku. Havertz je pogodio stativu, ali sudija Makkelie je odlučio da se penal ponovi jer su dva igrača Borussije prerano utrčala u šesnaesterac. Iz drugog pokušaja njemački reprezentativac je bio precizan i udvostručio prednost

Ispostavit će se da je to bio konačan rezultat, dovoljan da londonski Plavci čekiraju kartu za četvrtfinale elitnog takmičenja.

Benfica je postala prvi četvrtfinalista ovosezonskog izdanja Lige prvaka. Portugalci su i u revanšu savladali Club Brugge.

Lisabonski klub u Belgiji je domaćina savladao sa 0:2, a večeras na svom terenu bio još ubjedljiviji, piše SCSport.

Rafa Silva je načeo mrežu gostiju u 38. minuti, u nadoknadi poluvremena pogodio je Goncalo Ramos. Isti igrač u 57. minuti je povisio na 3:0, zatim je Joao Mario bio precizan s bijele tačke u 71. minuti, a šest minuta kasnije u listu strijelaca se upisao i rezervista David Neres.

Utješni pogodak, i to vrlo lijep, za goste je postigao Meijer tri minute prije kraja.

Benfica je tako s glatkih 5:1 razbila nemoćni Brugge i bezbrižno uplovila u četvrtfinale. (t)