Bugarska pobijedila Latviju i zajedno sa BiH i Grčkom prošla na Eurobasket

Košarkaška reprezentacija Bugarske pobijedila je Latviju u Rigi i tako iznenađujuće izborila plasman na Eurobasket 2022. godine iz grupe u kojoj nastupa i naša Bosna i Hercegovina.

Nakon prvih 10 minuta Latvija je imala prednost od 17:15, a do poluvremena uspjeli su još toliko povećati svoje vodstvo i na pauzu otići s četiri poena razlike. Bilo je 40:36.
Činilo se da će domaći tim rutinski privesti meč kraju kada su treću dionicu također pobijedili rezultatom 19:15, no u posljednjoj četvrtini Bugarska je zaigrala puno bolje, uspjeli su anulirati prednost domaćih i na kraju doći do velike pobjede koja ih je odvela na Eurobasket.

Utakmicu prije kraja Bugarska ima omjer od dvije pobjede i tri poraza, dok Latvija ima jednu pobjedu i četiri poraza, s tim da Bugari imaju bolji međusobni omjer pa u posljednjem kolu neće imati imperativ pobjede u duelu protiv BiH.

Podsjećamo, danas je naša reprezentacija sjajnom i borbenom igrom razbila Grčku, također u Rigi gdje se igraju mečevi u ovom “prozoru”, čime su izabranici Vedrana Bosnića osigurali prvo mjesto u grupi i samo potvrdili odlične rezultate koje smo ranije ostvarili.