Bosna Meridianbet u Skenderiji deklasirala OKK Slobodu

Bosna Meridianbet - OKK Sloboda, klupa crveno-bijelih
(OKK Sloboda ima do kraja težak raspored u Ligi 6 – Foto: Arhiva/TL)

Treću uzastopnu utakmicu u gostima košarkaši OKK Slobode okončali su – trećim porazom!

Nakon neuspjeha protiv Igokee i Borca, večeras je u Skenderiji Bosna Meridianbet pobijedila tim Adnana Žunića rezultatom 99:76 (26:17, 22:17, 24:20, 27:22).

Kako su tuzlanski košarkaši igrali, stiče se dojam da su kapitulaciju potpisali već na Karauli. Najava da su se dobro pripremili za utakmicu, te da će pokušati doći do pobjede ili barem poraza s manje od 9 poena (s koliko su slavili u Mejdanu), pokazala se neobjektivnom.

Tuzlaci su igrali gotovo bez odbrane i primili su bezbroj poena iz reketa, bez da su “radili ikakve”uigravane” blokade. Djelovali su ponekad indolenno, kao da im je stalo tek da se “odradi posao”, bez “krvavih koljena”, bez…

Podatak da su “Studenti” već na poluvremenu imali +14 poena prednosti, a na startu posljednje četvrtine +18, pokazuje dominaciju domaćih košarkaša.

U posljednjoj dionici domaći igračli vodili su i sa +27 poena, pa konačan poraz od -23 još djeluje skoro pristojno – kako je moglo biti!

Za Bosnu Meridianbet najčešće su pogađali: Caruthers 20 (10 skokova), Božović 16, Zubac 13, te Hadžifejzović i Cousins po 11.

Čerkezović je sa 14 poena bio najefikasniji u poraženom timu (imamo je fenomenalnu tricu u posljednjoj četvrtini), Sejfić i Brewton su postigli po 13, a dvocifren učinak imali su još Bojić sa 12 (osjetno manje od prosjeka) i Jakupović sa 11 poena.

Večeras je u Laktašima Igokea poražena protiv Borca 66:67, dok je u toku susret Mladost – Široki (gosti uoči posljednje četvrtine imaju 11 poena prednosti).

Poslije ovog kola tabela izgleda ovako:

Igokea i Borac 12 bodova (5-1), Bosna Meridianbet 11 (4-3), OKK Sloboda 10 (3-4), Široki 9 (3-3, utakmica manje), te Mladost 6 bodova (0-6, utakmica manje).