Bosna Kompred je novi-stari premijerligaš Bosne i Hercegovine u futsalu

MNK Bosna Kompred iz Tuzle je novi-stari premijerligaš Bosne i Hercegovine u futsalu.

Tuzlaci su sinoć u trećem kolu mini lige za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine savladali FC Konjodor iz Bužima sa 4:2 i tako sa tri pobjede završavaju play off Prve lige Federacije BiH za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Nakon što su savladali Neimare, a prethodno Neimari Konjodor jasno je bilo da je Bosna Kompred jako blizu plasmana u Premijer ligu BiH, ali su to morali da potvrde i na parketu dvorana “Midhat Hujdur” u Mostaru.

I odlično su krenuli. Igrala se četvrta minuta meča kada je Jasmin Spahić primio loptu na pivotu, lijepo se okrenuo, izbacio čuvara i pogodio za 1:0. Nedugo nakon toga, Spahić je u ulozi asistenta nakon prekida za Mehmeda Ramića, a on pogađa za 2:0.

Bužimljani uzraćaju u 9. minutu. Alen Ibrišimović je imao slobodan udarac na nekih 11 metara od gola, pogodio je živi zid, ali mu se lopta vratila na još bolju poziciju, te je tada pogodio gol Tuzlaka za 2:1 i sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Veliki korak ka tituli prvaka Federacije Bosne i Hercegovine Bosna Kompred je napravila u 29. minutu kada Eldin Hadžialjević lijepo, vanjsko, pogađa gol Konjodora i odvodi ih na 3:1. Tračak nade gostima donio je Džemal Kadić golom u 35. minutu, ali je Admir Čorhodžić raspršio sve nade svojim golom za 4:2, te je Bosna Kompred stigla do titule prvaka FBiH i plasmana u Premijer ligu. (Tuzlanski.ba)