Borussija iz Dortmunda u četvrtfinale Lige prvaka preko Seville

Borussia iz Dortmunda nije imala previše problema da večeras na svom stadionu protiv Seville ovjeri prolazak u četvrtfinale Lige prvaka.

Ugostili su Milioneri u revanšu osmine finala ekipu Seville, a meč je na kraju završen neriješenim rezultatom 2:2 za ukupnih 5:4 i plasman u četvrtfinale tima Edina Terzića.

Prvi gol na utakmici viđen je u 35. minuti kada je Erling Haaland lagano pogodio na asistenciju Marca Reusa koji je napravio teži dio posla. Tada je Norvežanin donio vodstvo Dortmundu od 1:0 i bilo je jasno da Sevillu čeka pretežak zadatak.

Još na otvaranju drugog poluvremena, u 54. minuti, fantastični Haaland novim golom stavlja tačku na ovaj dvomeč i rješava pitanje prolaska dalje. Pogodio je za 2:0 nakon dobro izvedenog penala.

Od tada je Dortmund malo pustio papučicu gasa i lagano do kraja samo “odrađivao posao”, to je donekle uspjela iskoristiti Sevilla, ali Andalužani su se večeras definizivno prekasno probudili.

Sevilla je uspjela da postigne dva gola, ali je drugi došao jako kasno, u posljednjim sekundama utakmica. Prvo je En Nesyri iz penala u 69. minuti smanjio na 2:1, a isti igrač u 96. minuti poravnava na 2:2.

Bio je to i konačan rezultat pošto više nije bilo vremena da Andalužani pokušaju izboriti produžetke.

Jednostavno, Sevilla u ovom dvomeču nije imala rješenje za Haalanda, koji je postigao ukupno četiri gola i tako je faktički sam odveo Milionere u narednu fazu elitnog takmičenja.

Drugi večerašnji par igra se u Torinu gdje Juventus vodi protiv Porta 2:1 i igraju se produžeci. (Sc, tl)