Borac uz veliku pomoć suca Kesića odnio bodove iz Srebrenika!

Borac je uspio savladati Tuzla City sa 0:1 i tako se probiti na prvo mjesto Premijer lige BiH, iako imaju gol razliku 10:11.

I do ove pobjede je banjalučki tim stigao uz nesebičnu pomoć sudija, pošto je Dragan Kesić iz Gradiške napravio brojne greške u njihovu korist, pa čak i kod odlučujućeg pogotka.

Tada je dosudio nepostojeći prekršaj nad jednim igračem Borca, a pretkraj utakmice nije dosudio “kreč” za domaći tim.

Najljepši momenat prvog poluvremena viđen je u njegovom posljednjem minutu, pošto u 45. minuti Nevres Fejzić divno brani pokušaj Tatara.

Kolosalnu šansu je u 51. minuti imao Tuzla City. Nukić je centrirao, a Pantelić u naletu šutira glavom i pogađa prečku!

U 76. minuti Borac dolazi do pobjedonosnog gola. Mladi Karić je tada startovao čisto na loptu, a Kesić, koji je kroz cijelih devedeset minuta utakmice bio prilično pristrasan, dosuđuje prekršaj za Borac. U toj akciji Banjalućani dolaze do kornera, a onda Mrkaić nakon gužve u petercu pogađa za 0:1.

Kesić je mogao pokazati na bijelu tačku za ekipu Tuzla Cityja u 85. minuti kada je nakon jednog šuta lopta u ruku pogodila igrača Borca Marka Gajića, ali se “kvarnjak” s pištaljkom nije oglasio.

Na kraju je utakmicu produžio tri minute, ali unatoč dužem ukazivanju pomoći navodno opzlijeđenom golmanu Borca, nije utakmicu nastavio ni te tri minute nego je svirao kraj. Bruka i sramota od suđenja!