Borac u finišu susreta prekinuo niz bez poraza Tuzla Cityja

Fudbaleri Borca slavili su protiv Tuzla Cityja rezultatom 2:0 (0:0) na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, u meču 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.Već u 3. minuti Tuzla City je dobila jedanaesterac. Dujaković je oborio Crnkića u kaznenom prostoru, a sudija Mulahasnaović je pokazao na “bijelu tačku”. Ipak, Pavlović je odlično odbranio udarac Ubiparipa.

Do odlaska na odmor bilo je još nekoliko sjajnih prilika, posebno za Borac. U petoj minuti Ziljkić je pogodio prečku, a Muminović je nešto kasnije morao dobro da se namuči kako bi zaustavio pokušaj Vranješa.

U nastavku nešto bolji bio je domaći tim. Velike šanse propustili su Vranješ i Cruz, da bi domaćin poveo u 74. minuti preko Vladana Danilovića.

Lukić je ostavio povratnu loptu za Danilovića koji šutira sa distance, a lopta od Rugaševića vara Muminovića i to je bilo vodstvo domaćih.

Samo četiri minute kasnije, Borac je ovjerio pobjedu. Gosti su izašli visoko, a to je Banjalučanima ostavilo prostora za kontru koju fantastičnim udarcem završava Almedin Ziljkić.

Do kraja su Tuzlaci pokušavali da se vrate u igru, ali je bilo evidentno da su nakon drugog gola pali psihološki. Tako je Borac stigao do pete pobjede u sezoni i, makar na neko vrijeme, druge pozicije ispred Željezničara koji ima isti broj bodova i utakmicu manje.

Borac – Tuzla City 2:0 (Danilović 74’, Ziljkić 48’)

Stadion: Gradski stadion Banja Luka. Gledalaca: /. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Žuti kartoni: Ziljkić, Ćosić (Borac), Rustemović, Crnkić, Nukić (Tuzla City).

Borac: Pavlović, Jovanović, Kajkut (od 71’ Lukić), Danilović, Ćosić, Dujaković, Vojnović (od 71’ Radulović), Cruz, Vranješ (od 86’ Kalesić), Ziljkić, Zakarić (od 86’ Georgiev).

Tuzla City: Muminović, Crnkić, Karjašević, Kojić, Rugašević, Džafić, Nikolić (od 68'Maksimović), Nukić, Ubiparip (od 79’ Badji), Rustemović (od 79’ Ramić), Morris. (scs, tl)