Borac u drugom pretkolu Evropske lige: Trenutak inspiracije Stojana Vranješa presudio Crnogorcima

Borac je preskočio prvu prepreku i plasirao se u drugo pretkolo Evropske lige. Po veoma toplom i teškom vremenu za igru Banjalučani su danas na svom stadionu savladali Sutjesku iz Nikšića sa 1:0 te tako ovjerili ulaznicu za narednu rundu EL.

Borac je imao inicijativu u uvodu utakmice, a veliki udarac je Sutjeska pretrpila u 9. minuti susreta, kada se povrijedio ponajbolji fudbaler crnogorskog tima Damir Kojašević.

Tada je Kojašević morao napustiti igru, a zamijenio ga je Raičević. Ipak, u 16. minuti Sutjeska prijeti golu Bojana Pavlovića, ali Marko Ćetković šutira preko gola.

Tri minute poslije kolosalna prilika za bh. predstavnika. Jovo Lukić je izbio sam pred Giljena, ali se u presudnom momentu zbunio i spetljao, te tako upropastio priliku za postizanje gola, pošto nije ni uputio šut.

Mogao je Borac u 23. minuti biti kažnjen zbog toga, pošto je veliku priliku imala Sutjeska preko Osmajića. Izašao je oči u oči s Pavlovićem, ali je lopta nakon njegovog udarca pogodila glavu golmana Borca i ostalo je 0:0.

Borac je deset minuta prije odlaska na odmor stigao do vodstva, a strijelac je bio iskusni Stojan Vranješ. Tada je do njega loptu u šesnaestercu gostiju glavom prebacio Marko Brtan, a Vranješ se izvrsno snašao i vrhom kopačke lobovao golmana Sutjeske Giljena za 1:0.

U finišu prvog dijela je Borac napravio pritisak, izveo nekoliko vezanih kornera, ali nije uspio udvostručiti vodstvo.

Nakon odmora gosti su krenuli nešto agresivnije po izjednačenje, a dobre šanse su propustili realizirati Adrović i Raičević.

Potom se ritam meča ipak spustio, umor je bio evidentan kod obje ekipe. Uglavnom su se akcije svodile na centaršuteve koji su bili lak plijen za vratare Pavlovića i Giljena.

Ipak, u posljednjim trenucima meča Sutjeska je krenula na sve ili ništa. Tri minute prije kraja Stijepović iz izvrsne šanse pred golom Borca šalje loptu nebu pod oblake.

Na sreću bh. predstavnika, rezultat se ipak nije mijenjao do posljednjeg zvižduka danskog arbitra Krogha, ostalo je 1:0 za nastavak evropske priče Banjalučana.

Evropska liga, 1. pretkolo:

Borac – Sutjeska 1:0 (Vranješ 35’)

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Morten Krogh (Danska). Žuti kartoni: Brtan, Ziljkić (Borac); Adrović, Osmajić, Raičević (Sutjeska).

Borac: Pavlović, Dujaković (Kajkut), Jovanović, Janičić, Ćosić, Brtan (Vojnović), Danilović, Zakarić, Ziljkić, Vranješ, Lukić (Radulović).

Sutjeska: Giljen, Stijepović, Bulatović, Mitrović, Grivić, Dubljević (Marušić), Janković (Marković), Kojašević (Raičević), Ćetković, Osmajić, Adrović. (SCsport)