Borac prvi finalista Kupa BiH i čeka pobjednika meča Sarajevo – Tuzla City

Banjalučki Borac je danas u Vrapčićima trijumfovao i u drugom meču polufinala Kupa BiH, te domaći Klis savladao sa 1:2. Tako je Borac sa konačnih 2:6 prošao u veliko finale.

Treba reći da je tim iz Buturović polja pružio jako dobar otpor favorizovanom rivalu, a boljeg rezultata ih je, čini se, ponajviše koštala razlika u fizičkoj spremi u odnosu na tim iz Premijer lige.

Bez obzira na rezultat, u Klisu zaista mogu biti ponosni ovom sezoneom u Kupu BiH jer su ispisali historiju kluba. Kao trećeligaš su stigli do polufinala, odigrali jako dobre mečeve protiv favorizovanog Borca i časno ispali.

U prvom poluvremenu su i danas bili potpuno ravnopravan rival Borcu, a u nastavku su fizički pali i nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti Banjalučanima koji slave očekivan plasman u finale. Tamo ih čeka duel protiv boljeg iz okršaja Sarajeva i Tuzla Cityja.

Borac je poveo u 12 minuti Zakarić je lijepo proigrao Moraitisa, Grk izašao sam pred Ceru i matirao ga za 0:1. Ipak, već u 14. minuti Klis uspijeva da uzvrati.

Do ekspresnog poravnanja domaći stižu nakon kardinalne greške Milojevića koji gubi loptu na 25 metara od gola, uzima mu je iskusni Vila i lagano pogađa za 1:1.

U 43. minuti smo vidjeli sjajan udarac Šabanovića iz slobodnjaka, ali Lakić vadi tu loptu iz rašlji gola i sprječava Klis da dođe do vodstva, a do njega u nadoknadi dolazi Borac. Nakon jako konfuzne situacije u kaznenom prostoru Klisa i ubačaja iz slobodnjaka, loptu je u mrežu za 1:2 poslao Zakarić.

Borac je do kraja rutinski odrađivao posao, u 75. minuti je lijep pokušaj imao Zakarić, ali se sjajnom intervencijom istakao Cero, da bi na drugoj strani prijetio Husrep. Bilo je to nedovoljno jako da ugrozi Lakića.

Do kraja je ostalo 1:2.