Borac preokrenuo “minus” serijom 24:0 i nanio OKK Slobodi treći poraz u Ligi 6!

U susretu 4. kola Lige 6 u Banjoj Luci je Borac pobijedio OKK Slobodu rezultatom 71:60 (18:24, 31:8, 11:12, 13:16 ), nanijevši joj treći poraz.

Tuzlaci su odlično krenuli, poveli su 0:12, a u 13. minuti imali su prednost od 23:32.

Tada je Borac, koristeći brojne pogreške gostiju, napravio nevjerovatan preokret serijom 24:0 i riješio poluvrijeme u svoju korist s velikih 49:32.

Iako je OKK Sloboda u 32. minuti smanjila zaostatak na 10 poena (58:48), nije uspjela ugroziti pobjedu Banjalučana.

U posljednjoj dionici obje ekipe slabo su poentirale, u prvih pet minuta tog dijela susreta Borac je ubacio 2, a OKK Sloboda 4 poena. Mogla je susret unatoč svemu dovesti u neizvjesnost, ali su u serijama promašivali, kako iz šuta tako i iz slobodnih bacanja.

Posebno je neprecizan bio najbolji igrač ekipe Nedima Džemića, Ibrahim Durmo, koji je šutirao 2-11 ili 18 posto, za tri poena 1-4, a slobodna bacanja 0-4, mada je imao 8 skokova. Na kraju je susret završio sa 5 poena.

Tri minute prije kraja rezultat je glasio 67:58, bilo je prilike za više i bolje, a na kraju su zasluženo slavili borbeniji i koncentriraniji domaći igrači.

Zanimljivo da je Borac imao 48 skokova od kojih 13 ofanzivnih, za razliku od Tuzlaka koji su upisali 35 i samo 9 ofanzivnih. Slikovitije rečeno, svaki drugi skok pod košem gostiju dobili su Borčevi igrači!

U ekipi Borca Baldwin i Kenić su postigli po 15 poena, a Šešlija 11, te Ponjavić 10.

Kod OKK Slobode po 13 poena ubacili su Lelić i Delalić, a Albijanić 11. (tl)

One comment

1. Treba pokrenuti pitanje odgovornosti u OKK Sloboda za katastrofalne rezultate i trošenje javnoj novca, kako iz budžeta, tako iz javnih preduzeca u Tuzli, koji se daju za ovaj privatni klub