Borac povećao prednost: Terzić zabio gol s više od 50 metara!

Premijer liga_fudbal_Borac_Gosk
(Borac je visoko pobijedio Gabeljane, ali je sve oduševio pogodak Terzića – Foto: Arhiva)

U posljednoj utakmici 21. kola Wwin Premijer lige BiH, Borac je večeras u Banjoj Luci pobijedio ekipu GOŠK-a rezultatom 3:0.

Dobru šansu su zabilježili i gosti u 4. minuti kada je Gogić bio sam ispred čuvara mreže domaćih, na kraju nije uspio da realizuje ovu šansu. Kazna je stigla odmah na drug strani kada je fenomenalnim golom David Vuković  matirao Šutukovića i donio vodstvo svom timu u 8. minuti meča. To je bio rezuiltat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Jovo Lukić u 63. minuti povećava prednost domaće ekipe na 2:0, nakon što mu se lopta u gužvi pred golom GOŠK-a odbila, precizno gađa i postiže svoj deveti gol ove sezone.

Jedan od najljepših golova Wwin lige Bosne i Hercegovine vidjeli smo u 65. minuti. Postigao ga je Terzić šutiravši sa više od 50 metara vješto matiravši previše istrčalog Šutukovića.

Borac je tako ostvario visoku prednost i otišao na plus devet bodova u odnosu na drugoplalsiranog Zrinjskog. (sc, tl)