Premijer liga: Borac pobijedio Leotar u Trebinju, domaći ogorčeni na sudije!

Borac je u Trebinju savladao Leotar sa 0:1 golom Spreme, zanimljivo je da sudije Kesić nije svirao očigledan penal za domaće, kao i da je isključio Dejana Uzelca i trenera Leotara Marka Maksimovića.

Prvu priliku na utakmici su imali igrači Borca, kada je Jurilj šutirao nakon dodavanja Ninkovića. Imali su gosti priliku i u 18. minuti, kada je Piščević šutirao preko gola.

Pokušali su domaći u 25. minuti, međutim šut Pervana odlazi preko gola.

U 35. minuti gosti su imali najveću priliku na utakmici, Ninković je uputio topovski udarac iz slobodnog udaraca, golman Leotara je odbio loptu, a Jurilj je loptu poslao preko gola, iako je gol bio prazan.

Imali su igrači Borca još dvije šanse do kraja poluvremena, preko Ninkovića i Jurilja, međutim do promjene rezultata nije došlo.

Tražio je Leotar penal u 52. minuti, Spremo je igrao rukom u svom šesnaestercu, ali sudija Kesić je nije oglasio, nego je samo pokazao na korner.

Od 63. minute gosti su vodili sa 0:1, Kulašin je ubacio loptu u šesnaterac, Mrkaić je primirio i pronašao Spremu koji postiže gol za vodstvo Borca.

Leotar je od 68. minute igrao sa igračem manje Dejan Uzelac je dobio žuti karton nakon prekršaja, a odmah mu je Kesić pokazao i drugi žuti radi prigovora. Nekoliko trenutaka poslije Kesić je i isključio Marka Maksimovića, trenera Leotara.

S tribina su se mogli čuti uzvici ” lopovi, lopovi”. (SC, TL)