Borac na Tušnju vodio 0:2, a Kuzmanović s dva gola donio bod Tuzla Cityju (Foto)

Okončan je prvi susret 24. kola m:tel Premijer lige BiH, Tuzla City i Borac su podijelili bodove – 2:2.

Banjalučani imaju za čim žaliti, vodili su 0:2…

Već u prvoj minuti domaći su zaprijetili preko Subašića, koji je šutirao glavom nakon ubačaja, ali je golman Borca odbranio. Dva minuta poslije Tuzla City ponovo prijeti, opet je Subašić šutirao, a ovaj put Ćetković je uhvatio tu loptu.

Tuzla City je novu šansu imao u desetoj minuti, a ponovo je šutirao Subašić, ovaj put sa tridesetak metara, a lopta je otišla pored gola. Dvije minute poslije i Gavrić je oprobao svoj šut, međutim ni on nije bio precizan.

Prvu priliku gosti su imali u 23. minuti, Tatar se našao u šesnaestrcu Tuzla Cityja, ali je zakomplikovao, pa je propala.

Najbolju šansu domaći su propustili u 25. minuti, Ivaniadze je sjajno oslobodio svog čuvara, ali je lopta otišla pored gola.

Nekoliko minuta poslije, Mrkaić je šutirao pored gola.

Igrao se 30. minuti, po lijevoj strani je odlično probio Ivaniadze, koji je ubacio u šesnaesterac, a lopta je u ruku pogodila Lagundžića. Ipak, sudija Kesić se nije oglasio u ovoj situaciju. Domaći su protestovali, ali su na kraju samo zaradili žuti karton radi prigovora.

Imali su domaći šansu preko Kuzmanovića, zatim i Subašića, dok je na drugoj strani pokušao Mrkaić.

Igrao se 38. minut kada je nakon odlične akcije Borca, lopta došla do Mrkaića nakon odličnog dubinskog pasa Piščevića, napadač Banjalučana ju je rutinski poslao u mrežu.

U finišu poluvremena Kulašin je imao odličan prodor po desnoj strani, ali je u posljednjem trenutku uklizao Čeliković.

Kulašin je kreirao odličnu šansu za Piščevića u 50. minuti, ali njegov udarac je zatim izblokiran. Samo minut kasnije Đorđe Pantelić oštro šutira iz teškog ugla, brani Ćetković.

Odlično je Ninković pronašao Kulašina u 65. minuti, ali fudbaler Borca loše šutira u dobroj situaciji pred golom domaćih.

Ninković je minut kasnije uputio još jedan odličan centaršut, a ovog puta je Lukić bio na pravom mjestu i postigao svoj prvi ovosezonski gol za 0:2.

Nedugo nakon pogotka stopostotna šansa se ukazala Tataru, ali Fejzić je odlično reagovao.

Utakmica se ponovo “zakuhala” u 72. minuti, kada je arbitar Kesić dosudio penal zbog faula nad Hadžićem u šesnaestercu Borca. Precizan izvođač najstrože kazne bio je Mićo Kuzmanović – 1:2.

Dušan Pantelić je potom pokušao izjednačiti, ali njegov udarac s dvadesetak metara od gola je bio veoma neprecizan. Hadžić je zatim imao priliku u 84. minuti, međutim loše je zahvatio loptu u petercu gostiju.

Kada se činilo da će meč biti zaključen trijumfom banjalučke ekipe, desio se pogodak za 2:2. U nadoknadi je strijelac bio Kuzmanović, koji je raspalio po odbijenoj lopti i pogodio same rašlje! Uslijedila je velika radost na klupi domaćih.

Remijem je tako i zaključen uzbudljivi susret na Tušnju.

Tuzla City – Borac 2:2 (Kuzmanović 73’ i 90+1’ – Mrkaić 38’ Lukić 66’)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Dragan Kesić (Bosanska Gradiška).

TUZLA CITY: Fejzić, Čeliković, Šukilović (Karjašević), Nukić (Mešinović), Gavrić, D. Pantelić (Diaby), Subašić (Mehmedović), Mehidić, Đ. Pantelić (Hadžić), Ivaniadze, Kuzmanović.

BORAC: Ćetković, Vojnović, Subić, Lagundžić (Dojčinović), Lazić, Piščević, Pišek, Tatar (Cvijanović), Ninković (Predragović), Kulašin, Mrkaić (Lukić).