Borac na “penale” eliminisan od ekipe s Farskih Otoka

Fudbaleri Borca iz Banje Luke poraženi su večeras u Torshavnu od ekipe B36 (Farski Otoci) nakon jedanaesteraca u revanš susretu prvog pretkola UEFA Konferencijske lige.

Banjalučani nisu uspjeli da sačuvaju prednost od 2:0 iz prvog meča odigranog prije sedam dana u Modriči i već na startu su eliminirani iz ovog UEFA-inog takmičenja.

Tri gola za ekipu B36 postigao je Magnus Egilssonm u 35., 54. i 66. minuti, dok je stijelac za Borac bio Benjamin Tatar u 75. minuti.

U dodatnih 30 minuta igre nije bilo golova, te se pristupilo izvođenju penala gdje se bolje snašao domaći tim i plasirao se u drugo pretkolo.

Oba tima su meč završila sa deset igrača jer su crvene kartone dobili Magnus Jacobsen u 44. i Marko Gajić u 53. minuti. (Ag)