Borac i Tuzla City podijelili bodove u zaostaloj utakmici 3. kola

Borac i Tuzla City podijelili su bodove u zaostaloj utakmici trećeg kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a utakmica na Gradskom stadionu u Banjoj Luci završena je rezultatom 1:1.

Odmah i prvoj minuti uzbuđenje pred golom Tuzla Cityja. Subić je uputio veoma opasan centaršut nakon kojeg su domaći izborili korner. Poslije udarca iz ugla Vranješ je ostao sam i šutirao, ali mladi Brajlović sjajno odbranio. Nakon jednog veoma opasnog napadač u devetoj minuti, Banjalučani nisu uspjeli šutirati na gol.

U 16. minuti Vojinović je šutirao preko gola nakon što je Karjašević izblokirao pokušaj Vranješa iz slobodnjaka. Deset minuta poslije Kulašin je poslao loptu daleko preko gola. Brajlović je odlično zaustavio udarac Vranješa u 29. minuti. Samo minutu poslije mladi golman je imao još jednu sjajnu intervenciju poslije udarca Vojinovića.

Gosti su imali prvi ozbiljniji napad u 37. minuti i odmah su imali veliku šansu. Krpić je uposlio Nukića koji je šutirao, a nakon intervencije Subića lopta je pogodila prečku. Bošnjak je pokušao u 41. minuti, ali nije bilo opasnosti po gol ekipe iz Simin Hana.

Odmah u prvoj minuti nastavka opasan udarac Doffa uz dosta muke odbranio je Pavlović. Već u 47. minuti gosti su poveli sa 0:1. Krpić se dobro snašao pred golom domaćih i poslao loptu u praznu mrežu. Prethodno je Mehanović pogodio okvir gola. Borac je izjednačio golom Vranješa iz penala u 57. minuti, a prethodno je Šukilović oborio Lukića.

Pokušaj Mehanovića u 62. minuti sa 20-ak metara otišao je pored gola. Nedugo nakon toga Karjašević je šutirao ravno u Pavlovića. Potom je Vranješ dva puta pokušao glavom i poslao loptu preko gola. Prvo u 65., a potom i u 68. minuti. Banjalučani su imali veliku šansu u 71. minuti kada je Vušurović pogodio stativu.

Prijetili su domaći i u 79. minuti, a Moraitis je šutirao pored gola. Bilo je u nastavku nekoliko uzbuđenja pred golovima, a u trećoj minuti sudijske nadoknade gosti su imali veliku šansu. Brkić se našao u sjajnoj situaciji, no šutirao je pored gola i ostalo je 1:1.

Borac – Tuzla City 1:1

Stadion: Gradski stadion u Banjoj Luci. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Ubiparip, Morris, Šukilović, Brajlović.

FK BORAC: Pavlović, Bošnjak, Vojinović, Ćorić, Subić (od 58′ Kujundžić), Molls (od 87′ Meleg), Begić (od 58′ Dujaković), Vranješ (od 75′ Moraitis), Kulašin (od 46′ Vušurović), Zakarić, Lukić.

FK TUZLA CITY: Brajlović, Šukilović, Morris, Nukić, Mehidić, Tomašević (od 46′ M. Mehanović), Karjašević, Gavrić (od 75′ Gavrić), Doffo, Krpić, Ubiparip.