Borac bez problema savladao Olimpik za šesti vezani trijumf

Fudbaleri Borca su u 25. kolu Premijer lige večeras na svom stadionu sa 3:0 savladali ekipu sarajevskog Olimpika.

Nismo gledali opet pretjerano kvalitetnu fudbalsku predstavu, ali za Borac je najvažnije da je došao do novih bodova u borbi za Evropu. Treba napomenuti i da je Borac uhvatio dobru formu pošto mu je ovo šesta vezana pobjeda u svim takmičenjima.

U 25. minuti je Goran Zakarić dobro centrirao iz kornera na drugu stativu, a tamo je usamljen loptu dočekao Đorđe Ćosić i glavom je poslao u gol za 1:0.

Dejan Meleg u 49. minuti postiže lijep pogodak za 2:0. Sjajno je primio loptu nakon dodavanja Dine Ćorića, prevario jednog protivničkog igrača i lijevom nogom sa 15 metara odličnim udarcem matirao Kačavendu za 2:0.

U nadoknadi Dejan Uzelac pogađa nakon ubačaja Melega iz kornera i postavlja konačnih 3:0.

Banjalučani su drugi na tabeli sa 47 bodova, pet manje od Sarajeva, a Olimpik je ostao pretposljednji sa 20 bodova. (SCsport)