Bod koji neće zadovoljiti nikoga: Sloboda i Tuzla City opet remizirali u gradskom derbiju

Sloboda i Tuzla City su danas podijelili bodove u gradskom derbiju odigranom u Banovićima, a bio je to meč 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Završilo je 0:0.

Podsjetimo, identičnim rezultatom je u Srebreniku okončan i prethodni duel ovih timova u ovoj sezoni. Sloboda je s ovim bodom ostala na dnu tabele sa ukupno 13 bodova, dok je Tuzla City petoplasirani s 20.

Možemo zaključiti da ovim bodom neće biti zadovoljni ni jedni ni drugi. Sloboda je sada već osam utakmica bez pobjede u Premijer ligi, dok taj niz kod tima iz Simin Hana traje tri utakmice.

Od samog početka gledali smo borbenu igru s obje strane, ali to je donijelo i dosta grubosti i prekida, pa je tempo utakmice bio užasno loš u uvodnim minutama.

Nekoliko minuta je trajao prekid zbog ukazivanja pomoći Eldaru Mehmedoviću, a onda u 11. minuti dolazi prvi šut u okvir gola. Stojan Vranješ je šutirao s 30 metara, ali to je bio lagan posao za Nevresa Fejzića.

Mehmedović je u 21. minuti povukao izgledan kontranapad, ali nevjerovatno su onda usporili Vranješ i on, te su se defanzivci Tuzla Cityja vratili, pa se apsolutno ništa nije desilo… Od tog trenutka smo gledali dosta bolju utakmicu.

U 23. minuti je dobru priliku nakon ubačaja iz kornera imao Vranješ, ali jako se loše snašao i užasno šutirao glavom. Na drugoj strani ubrzo Salko Nargalić šutira neprecizno.

Pet minuta poslije je Ajdin Nukić raspalio po lopti iskosa s desne strane, ali onda ide nekoliko metara iznad prečke.

Sjajnu šansu vidjeli smo u 30. minuti. Dok je Alassane Diaby ležao na terenu, Mehmedović je namjestio priliku Vranješu, a njegov šut ide malo preko gola.

Potom i u 35. minuti Sloboda ima šansu da povede, ali ne uspijeva. Melvin Osmić nakon kornera prebacuje loptu na drugu stativu, a na nju malo kasni Amer Bekić. Iskusni napadač Slobode potom i u 37. minuti propušta veliku priliku. Katastrofalno je pogriješio Jasmin Čeliković, ali Bekić šutira ravno u Fejzića, koji to brani!

Dobru je šansu nakon kornera imao i Mehmedović u 43. minuti, ali poslao je loptu visoko preko gola.

Drugo poluvrijeme je otvoreno izvrsnom prilikom Allana Eleoueta, kojeg je proigrao Mendeš, ali se Švicarac obrukao.

Odmah na drugoj strani uzvraća Mehmedović, ali Sloboda dobija samo korner, a u 54. minuti je skoro došlo do tučnjave igrača dva tima. Sve je počelo od Melvina Osmića i Mendeša, a onda su se uključili praktično svi igrači na terenu.

Nije na kraju bilo isključenja, a žute kartone zaradila su četiri fudbalera (Ćivić, Mendeš, Diaby i Vranješ).

U 66. minuti smo vidjeli sjajan prodor Damira Mehidića, ali na kraju njegov šut brani Semir Bukvić. Golmanu Slobode potom poslije kornera ispada lopta, ali niko od gostujućih igrača je nije uspio gurnuzi u mrežu.

Petnaestak minuta prije kraja je bilo opasno po gol gostiju. Prvo jako dobar prodor i centaršut Hadžibeganovića nisu ispratili njegovi saigrači, a onda šut Komazeca blokira Čeliković.

Do kraja je ostalo 0:0