Blijedi derbi: Tuzla City i Borac remizirali bez golova (Foto)

Fudbaleri Tuzla Cityja i Borca podijelili su danas bodove na Tušnju u meču 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Odigrali su utakmicu bez pogodaka (0:0).

Bliže je pobjedi bio sastav Tuzla Cityja, koji je imao nešto bolje šanse, ali generalno smo odgledali dosta slabu fudbalsku predstavu na Tušnju.

Nešto je bolje utakmicu otvorio Borac, koji je imao inicijativu, ali brzo ju je preuzeo tim iz Simin Hana. Borac je na startu prijetio preko Dejana Melega, čiji je šut otišao preko gola, a veliku šansu je Tuzla City imao u 30. minuti.

Tada je nakon lijepe akcije Adnan Džafić petom proigrao Sulejmana Krpića, koji je izašao sam pred Nikolu Ćetkovića, ali golman Borca je odbranio njegov slab šut. U finišu prvog dijela je Meleg šutirao pored gola, a ništa bolji fudbal nismo gledali ni u drugom poluvremenu.

Džafić je u 47. minuti uhvatio jedan volej s ivice kaznenog prostora, ali je loptu poslao preko prečke, a u 55. minuti Morris glavom šutira, no Ćetković brani. Odbijenu loptu u gol nije uspio pospremiti Krpić.

Jako loš fudbal gledali smo do samog kraja, a jedino još vrijedi izdvojiti pokušaj Jove Lukića u 88. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane šutirao je glavom, lopta je imala velik luk i pala je na prečku gola Tuzla Cityja.

Do kraja je ostalo 0:0.

Tuzla City je i dalje drugoplasirani sa 46 bodova, dok Borac ima tri manje i treći je na tabeli.

Premijer liga BiH, 26. kolo:

Tuzla City – Borac 0:0

Stadion: Tušanj (Tuzla). Gledalaca: 150. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Žuti kartoni: Džafić, Karjašević (Tuzla City); Subić (Borac).

Tuzla City: Fejzić, Tomašević, Morris, Čeliković, Ferreyra (Nukić), Mehmedović (Krpić (Vukušić)), Karjašević (Gavrić), Doffo, Mišić (Nsue), Mešinović, Džafić.

Borac: Ćetković, Subić, Vojnović, Milojević, Ćorić, Molls, Begić, Meleg, Ayaz (Cvijanović), Vušurović (Čavić) i Lukić.