Bivši igrač Veleža: Pantelić u nadoknadi spasio Tuzla City od poraza (Foto)

U utakmici 26. kola m:tel Premijer lige BiH na Tušnju snage su odmjerili Tuzla City i Velež, a na kraju rezultat je glasio 1:1.

Na veoma monotonom meču fantastični Nermin Haskić je majstorskim golom doveo Velež do prednosti, ali u samom finišu bivši igrač Rođenih Đorđe Pantelić je poravno rezultat na 1:1.

Otvaranje utakmice nije ponudilo velika uzbuđenja, pa se na prvu ozbiljniju priliku čekalo sve do 21. minute. Karić je bio fauliran na tridesetak metara od gola, Ivaniadze je ubacio loptu u šesnaesterac, a baš je Karić pokušao glavom, međutim lopta je otišla visoko iznad gola Veleža.

Samo minut poslije, ponovo je Ivaniadze ubacio loptu iz slobodnog udarca, a ovaj put je lopta nakon udarca Mehidića otišla nekoliko centimetara pored desne stative.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici Velež je imao u 25. minuti kada je Edo Vehabović šutirao sa vrha šesnaesterca, a lopta je otišla pored gola Tuzla Cityja.

Četiri minute poslije pokušao je Dušan Pantelić nakon odbijene lopta, međutim nije bilo opasnosti po gol Rođenih.

Ni treći put igrači Tuzla Cityja nisu uspjeli iskorisititi odlične ubačaje Ivaniadze, u 31. minuti Mehmedović nije bio precizan.

Već u prvoj minutu drugog poluvremena Karić je pokušao nakon kornera Tuzla Cityja, ali je lopta otišla pored gola. Samo minut poslije na drugoj strani lopta je nakon šuta Lauša prošla nekoliko centimetara pored stative Barcole.

Novu priliku domaći imali u 55. minuti, Ivaniadze se našao u šesnaestercu i iskosa, ali veoma loše je to na kraju ispalo.

Imao je Hadžić u 60. minuti dobru prilku, ali njegov udarac sa nekoliko metara petom je izblokiran. Dvije minute poslije ponovo se Hadžić našao pred golom Veleža, ali ni ovaj put nije bilo promjene rezultata.

Igrao se 76. minuti nakon prekida Nikitin je pokušao, ali mu je Zvnonić blikirao udaraca.

Rođeni do prednosti dolaze u 81. minuti Lea'i se poigravao u šesnaestercu i na kraju uposlio Haskića, koji sjajnim udarcem postiže gol.

Uspjeli su domaći doći do poravnanja u trećoj minuti sudijske nadoknade. Hadžić je nakon ubačaja prebacio loptu do Pantelića koji je loptu poslao u mrežu za izjednačenje na Tušnju.

Na kraju može se reći i zaslužena podjela bodova na Tušnju.

Premijer liga BiH, 26. kolo:

Tuzla City – Velež 1:1 (Pantelić 90+3'/Haskić 81’)

Stadio: Tušanj (Tuzla) Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) Žuti kartoni: Gavrić (Tuzla City) Hasnović, Zvonić, Domić (Velež)

TUZLA CITY: Barcola, Mehidić, Šukilović, D. Pantelić (Subašić), Karić, Nikitin, Gavrić, Kuzmanović, Ivaniadze (Đ. Pantelić), Burić (Mešinović), Mehmedović (Hadžić).

VELEŽ: Hadžikić, Zvonić, Zeljković, Domić, Šikalo, Pršeš, Hasanović (Sijamija) (Lea'i), Vehabović, Lauš (Mućaj), Dejanović, Haskić.