Bile na pragu iznenađenja: Odbojkašice Slobode oprostile se od play-offa (Foto)

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala play-offa za prvakinje BiH, odbojkašice tuzlanske Slobode poražene su danas u dvorani Mejdan u Tuzli od ekipe Banjaluka Volley rezultatom 1:3.

S obzirom na to da su prošle subote u Banjoj Luci izgubile prvi meč 0:3, Tuzlanke su okončale ovogodišnju službenu sezonu.

Današnji meč trajao je 110 minuta. Gošće su riješile u svoju korist prva dva seta – 16:25 i 19:25 i izgledalo je da će ponovo postići glatku pobjedu.

U trećem su igračice trenera Armina Derviševića zaigrale kako znaju i mogu. Nakon 6:6 povele su 12:6, a potom 15:8. Borbene gošće predvođene Kudriashovom i Vujnićevom nisu se predavale. Izjednačile su na 17:17, te povele 18:20.

Serijom 3:0 Sloboda je preokrenula rezultat na 22:21 (Ilić). Ponovo su Banjalučanke preokrenule na 21:22, a onda je uslijedila serija Ilićeve i Mulahalilovićeve i set je dobijen 25:22.

U četvrtom setu zamalo repriza trećeg. Sloboda je povela 7:2, a gošće dolaze na poen razlike (10:9). Potom stalno vodstvo Tuzlanki od tri poene, sve do 18:15. Gošće su izjednačile na 18:18, potom i povele 19:21.

Nakon time-outa domaćih, poenom Ilićeve i dva Češićeve domaće ponovo vode 22:21. No iskustvo gošći, ali i smirenost, dolaze do izražaja i serijom 0:4 završvaju četvrti set sa 22:25, a time i upisuju pobjedu 1:3 (ukupno 0-2) za prolazak u polufinale play-offa.

U domaćem timu Nastja Ilić je upisala 23 poena, a Tamara Češić 12.

U ekipi Banjaluka Volleya Sonja Vujnić je ostvarila 21 poen, a Anastasya Kudriashova 19. (as – Foto: Darko Zabuš)