Karatistkinja Nejra Sipović omladinska prvakinja Evrope, četiri medalje za BiH

Bosanskohercegovačka karatistkinja Nejra Sipović postala je omladinska prvakinja Evrope na takmičenju za kadete i juniore u okviru Evropskog prvenstva koje se održavalo na Kipru.

Sipović je osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Larnaci, pobjedom nad predstavnicom Ukrajine (6:3) u kategoriji borbe U21 – 55 kg, prenosi Klix.ba.

Nakon četiri pobjede u kvalifikacijama protiv predstavnica Azerbejdžana 8:0, Grčke 2:1, Španije 3:0 i Njemačke 8:0, jučer je izborila finale u kategoriji U-21, u konkurenciji manje od 55 kilograma, a danas se okitila najsjajnijim odličjem.

Veliki uspjeh zabilježio je i naš Anes Bostandžić koji je osvojio srebrenu medalju u kategoriji borbe U21 i do 84 kilograma. Od Bostandžića u finalu bio je bolji italijanski predstavnik.

Na današnji dan naša zemlja je dobila i bronzanu medalju, a istu je osvojila Marina Kruteš u kategoriji U21 i do 61 kilogram.

Kada je riječ o kadetskoj konkurenciji, Ali Arnautović je osvojio srebrenu medalju u kategoriji do 57 kilograma.

Kiparski grad Larnaca bio je domaćin Evropskog karate prvenstva za omladinske selekcije. U pitanju su kategorije pionira, juniora i U-21 takmičara. (tl)