Bh. juniori nakon nestvarnog preokreta savladali Crnu Goru

juniorska reprezentacija bih preokretom slavila nad crnogorcima u utakmici kvalifikacija za ep
Juniorska reprezentacija BiH (Foto: FSBiH)

Juniorska reprezentacija Bosne Hercegovine je u meču trećeg kola grupe 3 Elitne runde kvalifikacija za EURO pobijedila Crnu Goru sa 3:2 i to poslije velikog preokreta.

Nakon prvih 45 minuta igre Crnogorci su imali prednost od 2:0, a strijelci su bili Marko Perović u 10. i Balša Mrvaljević u 45. minuti.

Preokret izabranicima Dubravka Orlovića donosi Amar Zahirović sa dva gola, u 52. minuti iz penala i u 80, te Kenan Muharemović u 69. minuti.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupili: Arman Šutković, Senad Mustafić, Amir Duraković, Kenan Muharemović, Marsel Zrnić (34. Marko Kozina), Dženan Puce (46. David Čamber), Niko Kovač, Muamer Hamzić (72. Stefan Marčetić), Petar Samardžija (46. Ajdin Beganović), Muhamed Bejdić, Hamza Ljukovac (34. Amar Zahirović).

U drugom susretu grupe, domaćin turnira Norveška je sa 2:0 pobijedila selekciju Izraela.

Bh. juniori su kvalifikacije završili na drugom mjestu sa četiri boda, iza Norveške koja je osvojila sedam i plasirala se na EURO 2024. Selekcije Crne Gore na trećem i Izraela na četvrtom mjestu su osvojile po tri boda. (tl)