Belgija ubjedljiva protiv Rusije u Sankt Peterburgu

Sigurnu pobjedu u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva ostvarila je Belgija protiv Rusije (3:0), tako da su Crveni đavoli opravdali ulogu favorita u Sankt Peterburgu.

Belgija je došla do prednosti već u desetoj minuti kada je pogodio Romelu Lukaku. Napadač Crvenih đavola potrčao je prema kameri poslije pogotka i rekao “Chris, volim te”, čime je pružio podršku Christianu Eriksenu.

Četiri minute poslije Rusi su imali šansu preko Maria Fernandesa. Golman Rusije spasio je svoju reprezentaciju u 23. minuti kada je odbranio udarac Thorgana Hazarda. Thomas Meunier je u 34. minuti jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu za 2:0.

Drugo poluvrijeme je bilo nezanimljivo. Viđeni su rijetki pokušaji, međutim velikih šansi nije bilo sve do samog finiša utakmice, tačnije do 88. minute kada je Lukaku svojim drugim golom postavio konačan rezultat utakmice – 3:0.

Belgija – Rusija 3:0

Stadion: Gazprom Arena (Sankt Peterburg). Sudija: Lahoz A. (Španija). Žuti kartoni: /.

BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Boyata, Vertonghen (od 77. Vermaelen), Castagne (od 27. Meunier), Dendoncker, Tielemans, Hazard T., Mertens (od 72. Hazard E.), Lukaku, Carasco (od 77. Praet).

RUSIJA: Shunin, Fernandes, Semenov, Dzhikiya, Zhirkov (od 43. Karavaev), Ozdoev, Barinov (od 46. Diveyev), Zobrin 8od 63. Mukhin), Golovin, Kuzyayev (od 30. Cheryshev, od 63. Miranchuk), Dzyuba.