Belgija pobijedila Portugal i plasirala se u četvrtfinale

Nogometaši Belgije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon što su večeras u Sevilli pobijedili selekciju Portugala rezultatom 1:0.

Portugal je bolje otvorio utakmicu i već u šestoj minuti su mogli do vodstva kada je Jota loše šutirao kada je primio pas u šesnaestercu Belgije.

Belgija nije igrala toliko dobro u prvom poluvremenu, a onda su tri minute prije odlaska na odmor stigli do vodstva. Bila je to duga akcija, a lopta je na kraju došla do Thorgana Hazarda koji iz velike udaljenosti neobranjivo pogađa za vodstvo svoje selekcije.

Nije se uspio Portugal nametnuti u drugom poluvremenu u kojem su prvi put blizu gola bili u 58. minuti kada je ponovo u šansi bio Jota, a ovaj put je šutirao preko gola.

Portugal je krenuo žestoko kako se bližio kraj meča pa su imali nekoliko odličnih prilika u posljednjih deset minuta. Udarac Diasa je odbranio golman Curtois, potom je Guerreiro pogodio stativu, a u 88. minuti Courtois je fantastično odbranio nakon pokušaja Silve i tako izrastao u heroja svog tima.

Belgiju koja je tako izbacila aktuelnog prvaka Evrope iz takmičenja, a u četvrtfinalu će  igrati protiv selekcije Italije koja je sinoć savladala Austriju.

Utakmica između Belgije i Italije igra se u petak. (kb, tl)